Praha 5: Výstava malíře Romana Sedláka v Komunitním centru Prádelna

22.04.2019 9:41 | Zprávy

Radní JUDr. Petr Lachnit zahájil ve středu 17. dubna ve smíchovském Komunitním centru Prádelna, v Holečkově ulici, velmi zajímavou a inspirativní výstavu abstraktních olejomaleb Magnum ignotum malíře Romana Sedláka. Vystavená díla si můžete prohlédnout do poloviny měsíce května.

Praha 5: Výstava malíře Romana Sedláka v Komunitním centru Prádelna
Foto: Praha 5
Popisek: Roman Sedlák a Petr Lachnit při vernisáži výstavy

Výstava Magnum ignotum představuje autorem dosud neprobádané teritorium vizuálního umění. Skrze abstraktní umění lze zkoumat své nejhlubší já, což autor činí prostřednictvím samotného výtvarného procesu. Výstava reprezentuje výsledky tohoto zkoumání. Postup při tvorbě abstraktního díla je fundamentálně odlišný od tvorby realistické. Je třeba oprostit se od všech logických úvah a nahlížení na svět. V procesu jsou odstraněny zaběhlé mentální koncepty a je možné nechat se unášet proudem energie, která je všude kolem nás. Tato výstava je krokem do neznáma, je to překročení pomyslného rubikonu. Je to cesta k poznání sama sebe.

Roman Sedlák (nar. 1987) je vizuální umělec, žijící v Praze. Soustředí se především na realistickou olejomalbu, ve které se snaží o širší tematický a obsahový přesah. Dominantou jeho tvorby posledních let jsou noční městské krajiny a scenérie, soustředění se na sílu a pomíjivost okamžiku, ale také realistická tvorba z automobilového prostředí, které je autorovou velkou životní láskou. Autor je ovlivněn východními filozofiemi, zejména taoismem, které mění jeho nahlížení na svět a každodenní realitu. Každý okamžik je unikátní a stojí za to zachytit ho na plátno či pomocí jiné umělecké formy. Ve svých volných chvílích se věnuje monochromatické fotografii.

„Výstavou děl Romana Sedláka Komunitní centrum Prádelna pokračuje ve svém rozvoji, kdy jeho činnost už zdaleka přesahuje běžnou nabídku podobných zařízení. Jedním z těchto výjimečných aspektů je výstavní program, který zasahuje velmi široké spektrum tvorby – od zavedených, akademicky vzdělaných autorů přes experimenty, tvorbu autodidaktů, dílka talentovaných dětí až po tematické expozice, věnované například lokální historii. Navíc nesmíme zapomenout na sociální a komunitní aspekt veškeré činnosti centra, který se nevyhýbá provozu galerie,“ říká JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Paní poslankyně dotaz na vás zněl následovně. "Kdo ustanovil, že budou mít poslanci prázdniny."

Na to jste neodpověděla, jen jste se ze široka rozepsala. Mám možnost sledovat dění v poslanecké sněmovně v televizi. Ve vašem textu je toto:"což je proto, že jednání PS probíhá za přítomnosti členů Vlády". Vládu velmi často ale na jednání sněmovny nevídám. O mnohých poslancích nemluvě. Jste asi sku...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Sdílené elektrokoloběžky končí, prim hrají kola

19:10 Hradec Králové: Sdílené elektrokoloběžky končí, prim hrají kola

Sdílené elektrokoloběžky, které se v Hradci Králové pokoušely usadit, už podruhé neuspěly. V prvním …