Důvodem je vysoká administrativní náročnost spojená s dokládáním monitorovacích zpráv a kritérií do databáze Ministerstva životního prostředí. Ostatní aktivity Zdravého města Znojma, mezi které patří například veřejná projednání nebo osvětové kampaně, zůstanou v plném rozsahu zachovány.
„Pro občany se tímto krokem nic nezmění. Stále budeme dělat veřejná projednávání, zapojovat je do různých anket či hlasování, sportovat na Dnech zdraví, dělat nové akce jako zalesňování a budeme naslouchat jejich připomínkám a podnětům. Pro nás znamená odchod z MA21 ulehčení v administrativní náročnosti,“ vysvětlil místostarosta Malačka.
Znojmo vstoupilo do asociace Národní sítě Zdravých měst ČR na podzim 2013 a zahájilo tak projekt Zdravé město Znojmo a místní Agenda 21 (dále MA21). Jeho hlavním cílem je podpora zdraví a kvality života obyvatel, a to prostřednictvím zavádění zásad udržitelného rozvoje na místní úrovni, prostřednictvím strategického plánování, a především prostřednictvím spolupráce s veřejností.
Místní Agenda 21 je oficiální metoda zvyšování kvality veřejné správy Ministerstva životního prostředí ČR. Měření kvality spočívá v plnění řady kritérií a dokládání jejich plnění monitorovacími zprávami do databáze ministerstva, což přináší značnou administrativní zátěž v době, kdy se město Znojmo v rámci Zdravého města zaměřuje především na zapojení veřejnosti prostřednictvím veřejných projednání, pořádáním Fóra Zdravého města či zavedením participativního rozpočtování, který do agendy projektu přibyl v roce 2018.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV