Aulická Jírovcová (KSČM): Pirátům, TOP 09 a ODS nejde o kvalitní péči o nejmenší děti

14.06.2021 4:31 | Komentář

Po diskuzi k novele zákona o dětských skupinách jsem přesvědčena, že Pirátům, TOP 09 a ODS nejde o kvalitní péči o nejmenší děti. Ale jen „státe plať“ a kvalitu péče o děti nám neurčuj!!

Aulická Jírovcová (KSČM): Pirátům, TOP 09 a ODS nejde o kvalitní péči o nejmenší děti
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Hana Aulická Jírovcová

I když KSČM má k ministryni práce a sociálních věcí Janě Maláčové řadu výhrad, tentokrát s ní musíme souhlasit. A sice v poslaneckém sporu o zákon, zda se dětské skupiny budou muset přeměnit na jesle. Ministryně Maláčová ve sněmovně k danému tématu uvedla: "Místa pro děti do tří let jsou totiž to, co v České republice reálně chybí. Kvalitní předškolní péče, která je dostupná pro všechny, je nejlepším receptem, jak sladit práci a rodinu a tím pádem i zvýšit porodnost v naší zemi."

KSČM vnímá jako nejdůležitější právě onu dostupnost. Tuto podmínku však soukromé dětské skupiny nesplňují. Z finančních důvodů! Pro stále více rodin jsou nedostupné. Jeden příklad za všechny (pozor - mimo Prahu, mimo větší a velká města, kde poplatky jsou ještě mnohem vyšší) - dětská skupina Jiřička, Jiřice, nedaleko Lysé nad Labem... - celotýdenní docházka (5 dnů v týdnu), měsíční poplatek 4800 Kč. Někteří z vás si řeknete, vždyť je to necelých pět tisíc, jenže pro mnoho rodin po celé ČR to je výrazný zásah do rozpočtu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Vích Bydlení vláda Petra Fialy prostě neumí

10:21 Vích (SPD): Vích Bydlení vláda Petra Fialy prostě neumí

Bezzubý vládní zákon o podpoře bydlení nic neřeší. Jen přerozdělí to málo, které nestačí. Přístup k …