Bartoš (Piráti): Tragédie jako 11. září se nikdy nesmí opakovat

12.09.2021 14:40 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k výročí teroristického útoku 11. září 2001.

Bartoš (Piráti): Tragédie jako 11. září se nikdy nesmí opakovat
Foto: archiv I. Bartoš
Popisek: Předseda Pirátů Ivan Bartoš

Od tragických událostí z 11. září 2001 uplynulo 20 let. Mnozí z nás si určitě vybaví, kde byli a co zrovna dělali, když se dozvěděli o osudu unesených letadel. Byl to neblahý historický předěl, který spolustvořil svět, ve kterém dnes žijeme.

Když se zamyslím nad odkazem 11. září, ukázalo nám - byť velmi bolestivě - jednu věc: nepřítele si nevybíráme, přátele ano. Útok na Světové obchodní centrum, Pentagon a další cíl, který se teroristům nepodařilo zasáhnout jen díky hrdinství pasažérů na palubě, znamenal útok na celou Severoatlantickou alianci. Právě jako členové NATO jsme se zavázali, že útok na jednoho z nás budeme považovat za útok na všechny a spolu budeme bránit naši bezpečnost a toho slibu jsme dostáli.

V uplynulých téměř dvou letech si armádu spojujeme hlavně s její klíčovou rolí ve zvládání pandemie, obstála ale i v těžkých zkouškách na zahraničních misích. A my nesmíme na jejich nasazení zapomenout.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Spojíte se s SPD?

Půjdete do voleb společně? A co po volbách, umíte si s SPD představit koalici? Ještě by mě zajímalo, kdo za vás bude vlastně kandidovat? Nikoho jiného než vás neznám.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pošarová (SPD): Vrátit se k umístěnkám. Radikální krok pro dostupnost zdravotní péče

22:31 Pošarová (SPD): Vrátit se k umístěnkám. Radikální krok pro dostupnost zdravotní péče

V současné době čelí náš zdravotnický systém mnoha výzvám, od nedostatku lékařů v nejrůznějších obor…