Bělobrádek (KDU-ČSL): Chceme se zapojit do rozvoje kubánské společnosti, ekonomiky a kultury
22.03.2016 6:35 | Zprávy
Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek zahájil v neděli 20. března 2016 oficiální program pracovní návštěvy na Floridě, v Miami se setkal s kubánskými disidenty. Schůzka se uskutečnila v den historicky první návštěvy amerického prezidenta na Kubě po 88 letech.
reklama
„Česká republika vzhledem ke své tradici cítí závazek prosazovat lidská práva ve světě. Vás a všechny Kubánce budeme v boji za svobodu, demokracii a lidská práva podporovat. Chceme se zapojit do rozvoje kubánské společnosti, ekonomiky a kultury,“ řekl vicepremiér na setkání s vybranými osobnostmi kubánsko-americké komunity. Jednou z nich byla například hlavní představitelka Křesťanského hnutí za osvobození a ředitelka Latinsko Americké sítě mladých pro demokracii Rosa María Payá Acevedo, která aktivně spolupracuje s řadou opozičních hnutí usilujících o prosazení občanských i politických práv na ostrově.
V Miami také sídlí nevládní organizace Mezinárodní platforma pro lidská práva na Kubě (International Platform for Human Rights in Cuba), kterou vede někdejší český velvyslanec v USA Martin Palouš.
Vicepremiér Bělobrádek se v Miami sešel také s krajany z Amerického česko-slovenského kulturního klubu. „Češi a Slováci mají skvělé vztahy a jsem rád, že toto partnerství funguje i v USA,“ uvedl vicepremiér.
Z Čechů usazených v zahraničí jich žije nejvíc právě v USA, až 1,7 milionu (tj. 85 % všech Čechů žijících v cizině). Jen na Floridě se k českému původu hlásí 42.000 lidí. Nejsilnější vazbu na Českou republiku a zájem o udržení češtiny mají nejmladší krajané, kteří do USA přišli po roce 1989. Podporu na rozvoj české kultury a výuku češtiny dostalo v letošním roce 58 projektů, celkem ČR na tyto účely vyhradila 3,8 milionu korun.
První den pracovní návštěvy se vicepremiér Bělobrádek sešel také s bývalým americkým kongresmanem Joe Garciou.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
Fialově tvrzení, že budeme mít v dohledné době mzdy jako v Německu snad nevěří nikdo, maximálně tak on sám, i když i o tom pochybuju. Můj na vás ale zní, proč tomu tak je? Proč je u nás životní úroveň nižší a stejně tak i platy? Přitom co se týká cen, tak ty jsou u nás mnohdy vyšší nebo srovnatelné ...
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.
reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.