Akce se koná za účasti vrcholných představitelů špičkových evropských výzkumných neuniverzitních institucí, jakými jsou Günter Stock, prezident Evropské federace národních akademií věd, Maive Rute, zástupkyně generálního ředitele Společného výzkumného střediska (Joint Research Centre) Evropské komise, Michael Matlosz, prezident Francouzské národní agentury na podporu výzkumu nebo Martin Stratmann, který je prezidentem německé Max Planck Society a dalších.
Mezi hlavními tématy konference a diskusních panelů, které v jejím rámci probíhají, jsou otázky budoucnosti neuniverzitních výzkumných institucí a infrastruktur, jejich budoucí rozvoj, ale také mechanismy jejich fungování a role při financování vědy v různých zemích nebo regionech Evropy.
„Dnešní Pražské fórum je ideální příležitostí pro otevřenou diskusi, výměnu zkušeností a doporučení v otázkách řízení a financování systému vědy s vrcholnými představiteli renomovaných neuniverzitních výzkumných institucí. V rámci Sekce pro vědu, výzkum a inovace se dlouhodobě snažíme o větší podporu internacionalizace české vědy a o nastavení podmínek k posílení mezinárodní spolupráce našich vědeckovýzkumných infrastruktur. Ta doposud pokulhává a přitom jde o jednu ze základních podmínek dalšího rozvoje systému české vědy,“ řekl místopředseda vlády Pavel Bělobrádek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV