„Kvůli složitosti celé akce a především pak z důvodu zabezpečení co možná nejkratšího výpadku péče o pacienty bude tato rekonstrukce rozdělena do dvou etap. První etapa řeší přestavbu objektu oddělení lékařské mikrobiologie a imunologie (OLMI), ve druhé etapě dojde k demolici budovy oddělení klinické biochemie (OKB), na jehož místě vznikne pracoviště konsolidovaných laboratoří,“ sdělil Aleš Cabicar, náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví.
Objekt OLMI (budova K) bude zrekonstruován jen částečně. Touto přestavbou se ale vyřeší nahrazení provozu přilehlé budovy OKB (pavilon B a C), která bude zbourána a na jejím místě vyroste nová budova konsolidovaných laboratoří. V této budově bude navíc zřízeno i transfuzní a hematologické oddělení, čímž dojde k uvolnění pronajatých prostor mimo areál nemocnice, a přestěhuje se sem také oddělení nukleární medicíny.
„Vedle zmíněných prací bude rekonstruována i budova G, která v současné době slouží jako pracoviště oddělení nukleární medicíny. V daném objektu budou po přestavbě vybudovány kanceláře ředitelství nemocnice,“ doplnil náměstek Cabicar a dodal, že dosud vedení trutnovské nemocnice sídlilo ve třetím patře objektu OLMI, kam se nyní přestěhují konsolidované laboratoře a bude v něm zřízeno oddělení centrálního příjmu.
Na celou přestavbu se počítá s investicemi ve výši 265 milionů korun. Pro tyto účely vyčlenil kraj prostředky z Fondu rozvoje a reprodukce Královéhradeckého kraje na roky 2017-2020 v odvětví zdravotnictví.
Projekt tento týden schválila Rada Královéhradeckého kraje. O návrhu budou ale hlasovat ještě zastupitelé, kteří se znovu sejdou v pondělí 19. června. Pokud ho schválí, mohla by realizace přestavby začít ještě letos.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV