Privatizace totiž proběhla 1. ledna 1991, tedy po termínu, ke kterému k privatizaci mohlo dojít. Pod touto privatizací je podepsán Vladimír Dlouhý, místopředseda strany ODA, která má ostatně na svědomí všechna pochybná privatizační rozhodnutí z devadesátých let. „Podali jsme žalobu na neplatnost privatizace OKD od samého počátku. V soudním rozhodnutí bylo konstatováno, že prý nejsme oprávněnými osobami, které by mohli tuto skutečnost žalovat, protože prý nejsme touto privatizací dotčeni, přestože v bytech OKD bydlíme. Soud tedy nerozhodl a ani nemohl rozhodnout, zda privatizace OKD byla zákonná, ale pouze naši žalobu zametl pod koberec, protože se nás to prý netýká,“ uvedl jako další absurditu této kauzy místopředseda České Suverenity Bc. Zdeněk Pavlíček.
„V Janě Volfové mám jistotu, že pokud bude zvolena do EP, udělá vše pro to, aby se kauza obrátila ve prospěch zájmů všech občanů ČR a ne jen těch několika, kteří z ní profitovali. Budu jí po boku, protože boj s gaunery a lumpy se vzdávat nesmí,“ dodal Zdeněk Pavlíček.
Předsednictvo České Suverenity znovu připomíná, že český stát prodal podíl v OKD společnosti Karbon Invest za 4,1 miliardy korun, přičemž tržní hodnota státního podílu byla zhruba 24 miliard korun. Od začátku privatizaci v pozadí řídil její dnešní vlastník Zdeněk Bakala.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Česká Suverenita