Na ně zároveň také nejčastěji cílí „energošmejdi“ s pochybnými nabídkami nových smluv. Praha proto spouští webové stránky energie.praha.eu s informacemi a radami, které směřuje v právní řadě na seniory a další zranitelné skupiny obyvatel.
„Řada obyvatel hlavního města stále nemá nového stálého dodavatele energií poté, co ten původní zkrachoval a ukončil dodávky. Zejména pro seniory nebo například osamělé osoby, které se v této situaci příliš neorientují, jsme připravili webové stránky. Ty by jim měly pomoci zvolit co nejvhodnější další postup,“ říká radní pro oblast majetku Jan Chabr.
Složitá a pro mnohé občany nepřehledná nynější situace v oblasti odběru energií není lhostejná hlavnímu městu. Do nepříjemné situace se v současnosti dostali především zákazníci společnosti Bohemia Energy a dalších menších dodavatelů zemního plynu a elektřiny, které v uplynulých týdnech nečekaně skončily.
Odběratelé sice bez plynu ani elektřiny nezůstali a podle zákona jim jsou v rámci režimu DPI energie dodávány po dobu celkem po 6 měsíců. Avšak bylo by pro ně nejvýhodnější, kdyby si co nejdříve našli stálého dodavatele energií, aby nepřepláceli zbytečně. Lidé by navíc obzvlášť v této době také neměli podléhat tlaku neprověřených prodejců, kteří se snaží současné situace zneužít.
Právě kvůli větší informovanosti obyvatel nyní spouští Praha web enerie.praha.eu, a to ve spolupráci se společnostmi Pražská energetika, a.s., (PRE) a Pražská plynárenská, a.s. (PPas), ve kterých má hlavní město majetkový podíl. Jsou zde k dispozici i materiály od Energetického regulačního úřadu (ERÚ) s informačním letákem pro seniory a odkazem na nejčastější otázky a odpovědi k tématu. Navíc je na stránkách také odkaz na informační linky obou pražských dodavatelů energií PRE a PPas.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV