Kolik stojí válka? Vždycky víc, než si daná země může dovolit. Obzvláště když je to válka, která se vede za geopolitické zájmy jiných zemí. Německý spisovatel Claudio Michele Mancini udělal ve svém článku takový malý mezisoučet pro Německo. Laskavý čtenář opět může hledat deset rozdílů oproti politice české vlády. Pardon, jeden by tu byl – Česká republika je daleko méně velkorysá vůči vlastním občanům než Německo. Takže saldo je ještě děsivější. Předkládám celou úvahu:
„Vzhledem ke gigantickému mrhání penězi na Ukrajině by se daňovým poplatníkům v Německu touto dobou měl otvírat nůž v kapse. Protože když sečtete celkové náklady na německou válečnou politiku, museli byste zavřít vládní válečné štváče kvůli ničivé finanční politice a odtáhnout je před soudce, nejlépe soudícího rychle.
Dohromady včetně všech přímých a nepřímých nákladů má Německo v součtu náklady celkem 577 miliard eur. To ale v žádném případě není celá pravda, protože dodané zbraně byly zaúčtovány za jejich aktuální tržní hodnotu a zastaralé zbraňové systémy poskytnuté Ukrajině byly často téměř úplně odepsány.
Kdyby se tyto zbraně počítaly podle jejich „přibližné hodnoty“, sešlo by se i zde několik miliard. Jsou chytří, naši vážení politici, když dojde na podvádění německých občanů. Protože náklady na zásilky zbraní skryté pod „kruhovou výměnou“ (v Čechách bychom řekli Akce kulový blesk – pozn. předkladatel) by musely být připočteny jako skutečné náklady.
Naši štědří politici touto neuvěřitelnou mírou podpory zdaleka nekončí. K přímému německému příspěvku by se samozřejmě musela připočítat i pomoc od institucí EU, vždyť Německo je jedním z jejich dárců. Pokud jde o samotnou finanční pomoc, tedy dary peněz, je EU jediným lídrem s částkou 30,32 miliardy eur. Nezahrnují se enormní náklady na vzdělávání a výcvik v oblasti zbraňových systémů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: PV