Davis (Zelení): Pro ženy je životní prostředí důležitější prioritou než pro muže

01.09.2021 12:19 | Tisková zpráva

Zelení zahájili v Brně ostrou fázi kampaně – slavný orloj zakryli svým volebním tričkem.

Davis (Zelení): Pro ženy je životní prostředí důležitější prioritou než pro muže
Foto: Strana zelených
Popisek: Magdalena Davis na zahájení předvolební kampaně v Brně

Zelení si pro zahájení horké fáze předvolební kampaně vybrali moravskou metropoli Brno. Během tiskové konference zdůraznili svoje programové priority, kterými jsou řešení klimatické krize a související nutnost zvýšit podíl žen v politice a veřejném působení. Obrovským tričkem s nápisem “Dejme zelenou ženám!” a “Stojí nám to za to!” z části zakryli známý maskulinní symbol – slavný brněnský orloj. Svoji podporu Zeleným v úterý také vzkázal tajemný street-artový umělec TIMO.

„Brno jsme si pro zahájení kampaně vybrali proto, že právě jižní Morava se už dnes potýká s dopady změn klimatu nejvýrazněji, ať už jde o extrémní výkyvy počasí, sucho nebo přehřívání měst v letních měsících. Největším úkolem současné doby je, abychom my všichni – politici, firmy, organizace i občané – dokázali spolupracovat a společnými silami snižovat emise CO2 coby hlavní příčiny změn klimatu, a zároveň zmírňovat jejich dopad. Potřebujeme proto proměnit naši dopravu, průmysl a energetiku a zároveň adaptovat naše města, krajinu i způsob hospodaření s vodou a zemědělskou půdou,“ říká lídryně Zelených Magdalena Davis. A dodává: “To vše se nestane, dokud ve veřejném prostoru nebude dost žen. Je totiž statisticky dokázáno, že pro ženy je životní prostředí důležitější prioritou než pro muže.”

Zelení se nebojí o klimatické změně mluvit otevřeně a chtějí ji řešit u jádra problému. Vědci jasně říkají, že klimatická krize má jedinou příčinu – radikální zvýšení skleníkových plynů, především oxidu uhličitého, v atmosféře. Ze všech politických subjektů prosazují Zelení nejrychlejší a nejpromyšlenější cestu k uhlíkově neutrálnímu průmyslu, dopravě a životu člověka vůbec. Jako jeden z návrhů, jak tuto složitou změnu provést, prosazují  například zavedení uhlíkové daně, zároveň však i plošné rozdělení výnosů z této daně zpět mezi lidi. Na každého z občanů by tak v České republice připadlo zhruba 6 000 Kč ročně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: 8


Osobnost měsíce

Ing. Pavel Jelínek, PhD.

  • SPD
  • náměstek hejtmana
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pomahač (Zelení): Cestou k o živení je dekarbonizace automobilového průmyslu

21:03 Pomahač (Zelení): Cestou k o živení je dekarbonizace automobilového průmyslu

Evropský parlament právě schválil rozvolnění pokut pro výrobce osobních automobilů, kteří nedodrží v…