Decroix (ODS): Lidé, kteří jsou nespravedlivě věznění

16.12.2021 19:33 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k nespravedlivě vězněným.

Decroix (ODS): Lidé, kteří jsou nespravedlivě věznění
Foto: Archiv Evy Decroix
Popisek: Eva Decroix

Pro mě nejen jako pro právničku, političku, ale především jako pro člověka je hodnota lidských práv, ale s ní bohužel i spojené bezpráví, jeden z důvodů, proč jsem se rozhodla jak právům, tak politice věnovat. Proto jsem se i letos zapojila do akce Maraton psaní dopisů od Amnesty International. A jsem ráda, že se mi do toho podařilo zapojit i kolegy z našeho poslaneckého klubu, kterým moc děkuji za jejich širokou podporu! 

Vybrala jsem 3 příběhy. Lidé, kteří jsou nespravedlivě věznění, ve vězení mučení a jsou jim odpírána základní lidská práva. Ráda bych vám je představila a zároveň vás požádala o zapojení do této akce.  Z minulosti víme, že to není zbytečná aktivita, že to může pomoct k propuštění těchto lidí, nebo alespoň zlepšení jejich podmínek ve vězení.

Mikita Zalatarou je v současnou chvíli asi jeden z nejmladších politických vězňů na celém světě. Když se loni konaly demonstrace proti zfalšovaným volbám v Bělorusku, tak tehdy 16letý Mikita šel na sraz s kamarádem. Poblíž se konala demonstrace a po zásahu policie demonstrující začali utíkat, což poradili i jemu. A on poslechl. Přijde vám naprosto absurdní, že by za toto mohl být někdo odsouzen? Bohužel se tak stalo a Mikita sedí v nápravné kolonii pro mladistvé, kde si odpykává trest 5 let odnětí svobody. Je teď dokonce umístěn na samotce a nemá dovoleno přijímat návštěvy.

Mohamed Baker je advokát z Egypta, který hájil lidská práva. Hájil klienty, které ostatní advokáti odmítali hájit, političtí vězni tam totiž nemají nárok na právníka. Už od roku 2019, kde je podrobován mučení – odpírají mu spánek, matraci, ale i teplou vodu, nemůže se stýkat ani se svou rodinou. A to bez toho, aniž by byl postaven před soud a možnosti se hájit. Byl přitom falešně obviněn z terorismu.

Čang Čan je jedna z odvážných novinářek, která se při začátku pandemie rozhodla cestovat do epicentra ve Wu-chanu a pravdivě informovat o tom, co se tam ve skutečnosti děje. Tato novinářka a dříve i právnička často mluvila o cenzuře, která v Číně existuje. Krátce poté byla na 4 roky poslána do vězení, kde začala držet protestní hladovku. Její zdravotní stav se zhoršil natolik, že k soudu musela být dopravena na vozíčku, letos v červenci pak byla v kritickém stavu hospitalizována. K jejímu propuštění už vyzvaly USA, EU a Velká Británie.

Ještě jednou prosím, zapojte se také. Více informací a další příběhy naleznete ZDE.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Vize

Dobrý den, zajímalo by mě, zda má vaše strana nějaké konkrétní návrhy třeba důchodové reformy nebo ekonomickou vizi, jak zlepšit naši životní úroveň? Zatím mi to přijde tak, že spíš jen kritizujete, ale s něčím vlastním nepřicházíte. Sice nemáte ve sněmovně zastoupení, ale pokud ho chcete mít, nemys...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): V úctě k předkům dbejme naší suverenity a nešlapejme po ní

22:14 Vondráček (Svobodní): V úctě k předkům dbejme naší suverenity a nešlapejme po ní

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke straně Mladočechů za Rakousko-Uherska.