Setkání probíhá v rámci projektu INNOTRANS, jehož je Praha od minulého roku součástí a který je realizován v rámci programu Interreg Europe.
Cílem projektu INNOTRANS je sdílet zkušenosti a inovativní nápady v dopravě. Hlavním partnerem je Coventry University Enterprise z Velké Británie. Tato univerzita vyvíjí společně s městem například informační systém, který ukazuje, jak tzv. connected cars – auta připojená na internet, komunikují s okolní infrastrukturou na klíčových silnicích vedoucích do centra. V rámci tohoto mezinárodního workshopu pak bude město Coventry prezentovat svoje inovativní řešení v udržitelné dopravě. Konkrétně systém chytrého parkování a projekt propojených autonomních vozidel bez řidiče, který se ve městě testuje od minulého roku. Hlavní město Praha pak představí své zkušenosti s provozem elektrobusů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV