Filip (KSČM): Dvojí metr, nebo dvojí tvář Petra Fialy?

26.08.2022 4:31 | Tisková zpráva

»Krach Bohemia Energy a bezradná vláda,« psal loni 26. října server Seznam Zprávy. O co se tehdy jednalo, máme všichni jistě v živé paměti, takže detaily selhání na trhu s energiemi vynechám. Co už ale zdůraznit musím, že onou »bezradnou vládou« byla míněna končící Babišova (byly teprve necelé tři týdny po parlamentních volbách). Jak média, tak politické strany se totiž chovaly ještě předvolebně. A tak nám představily paradox.

Filip (KSČM): Dvojí metr, nebo dvojí tvář Petra Fialy?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

Členové současného kabinetu (bez ohledu, zda tam ještě jsou, nebo už museli kvůli skandálům odejít), tehdy ještě kompletně v opozici, se totiž opět bez odpovědnosti za rozhodnutí předháněli v kritice. Aktivitou hýřil zejména předseda ODS Petr Fiala a některá media se předháněla v tom, jak to zvýraznit. Ostatně jako v desítkách podobných kauz minulého volebního období. I tato poznámka je ve vztahu k dnešnímu běhu událostí podstatná.

Pouhých pět dnů po citovaném komentáři Seznam Zprávy Fiala odmítá plošná opatření na pomoc lidem, jež po krachu Bohemia Energy postihlo zdražení cen energií. V Partii na CNN Prima News takříkajíc bouchá pěstmi do stolu a ukazuje cestu – »aby se stát domluvil s dodavateli poslední instance na stanovení maximálního procenta, o které je možné zvýšit zálohy«. Nic proti tomu. Poslanci za KSČM dlouhodobě navrhovali pro energie věcně usměrňované ceny podle nákladů českých energetických firem, bez ohledu na prodej (jen přebytků) na burze.

»My jsme řekli, že je možné využít příspěvek na bydlení. Pokud mají být nějaké další dávky, bavme se o tom, ale nemůže to být tak, jak říká ministr Havlíček, to znamená plošně,« reagoval Fiala. »Proč budeme pomáhat plošně všem, když teď v největší krizi jsou jenom někteří?« ptal se.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Plán na zrychlení Green Dealu

Vážně něco takového EK plánuje? To už úplně zešílela? A jaká je šance, že se jí to nepodaří, a je vůbec nějaká naděje, se GD podaří ještě rozumně přehodnotit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zálom (Svobodní): Hrozba. EU bude chtít jít urychleně cestou euroarmády

13:05 Zálom (Svobodní): Hrozba. EU bude chtít jít urychleně cestou euroarmády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k odejmutí vojenské podpory Ukrajině ze strany USA.