Filip (KSČM): Volby do Evropského parlamentu jsou za dveřmi

10.04.2014 14:30 | Zprávy

Můžeme jistě najít mnoho problémů, ale také pozitiv, které nám Evropská unie přinesla. Ať už se jedná o volný pohyb občanů a zboží, možnost rovného přístupu ke vzdělání v různých státech, zjednodušení dohledávání hledaných osob, kradených aut atd.

Filip (KSČM): Volby do Evropského parlamentu jsou za dveřmi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

Čerpání fondů na důležité projekty a infrastrukturu by bylo jistě velmi dobré, kdyby nám ho v některých případech někteří nenasytní  nekazili. Problémem však zůstává stále přebujelý byrokratický aparát, který se mnohdy zabývá veskrze nesmysly, případně sám sebou. Evropská unie kromě objektivní  integrace a někdy nesmyslné unifikace často velmi podivných věcí postrádá dnes jasné hodnoty a myšlenky, se kterými by se její občané dokázali identifikovat. Chybí přesnější rozdělení pravomocí, které by měly zůstat národním státům. Chybí nám větší důraz na sociální politiku, například v oblasti důchodů či rodin s dětmi.

Místo toho se Evropská unie orientuje na kapitál. Bankovní sektor by měl být už konečně regulován. Dnes nejsou banky služebníkem, ale státy a občané jsou spíš jejich rukojmím. Kandidáti KSČM jsou zajisté odborníky, kteří se těmito problémy zabývají a do budoucna dál zabývat budou. Musím poděkovat všem kandidátům, kteří se dnes podílejí na volební kampani. Tvrzení, že stejně nic nemůžeme ovlivnit, není pravdivé a je zásadní chybou. Čím více bude poslanců ve frakci sjednocené evropské levice, tím více můžeme spoluovlivnit dění v Evropě. Jsem rád, že KSČM není zmítána vnitřními spory a postupuje vždy jednotně s jediným cílem a tím je zajištění kvalitního života všech občanů bez rozdílu. Pečlivě jsme přemýšleli o programu evropských voleb a právě k tomu je nutné znát, co nejvíce tíží naše občany, kde je třeba pomoci a kde je naopak Evropská unie omezuje. Důležité je také vymezit přesná pravidla pro fungování Evropské unie ve vztahu k jednotlivým členským státům. Obecně lze dodat, že dělení na tzv. „eurohujery a euroskeptiky“ nás ještě nikdy nikam neposunulo. Jedni přijímají nekriticky cokoliv, co vzejde z bruselského lůna a druzí postrádají jakoukoliv pozitivní myšlenku. Buďme realisté a snažme se Evropu společně měnit tak, aby se stala skutečným přínosem pro Českou republiku a naše občany. Bylo by chybou tyto volby jakkoli podceňovat a KSČM jde do voleb se srozumitelnou a ucelenou představou, jak se musí Evropská unie změnit.

JUDr. Vojtěch Filip, předseda ÚV KSČM 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kscm.cz

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Budoucnost

Vážený pane Bartoši, dokázal jste nevídané a podle mě jste jeden z nejlepších politiků u nás. Zajímalo by mě, co máte v plánu dál? Funkci předsedy jste složil. Zůstanete ale i nadále v politice? A neuvažoval jste o kandidatuře na prezidenta?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): Opět se projevil demokratický deficit EU

17:02 Dostál (Stačilo!): Opět se projevil demokratický deficit EU

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nedostatku demokracie uvnitř unijních institucí.