Stěhování Petra a jeho rodiny do ghetta v Janově není jen otázkou bytu nebo vily. Petr rozhodně dle svých slov nemá problém s životem v panelovém bytě, vyrůstal v něm. „Naopak, by mi bydlení v panéláku spoustu starostí ušetřilo,“ dodává náš krajský předseda na otázku, jestli má nějaké výhrady k životu v panelovém domě.
„Spíše je to o tom, že cena, za kterou se tu pronajímají byty a která je naprosto nepřiměřená lokalitě, odráží, kam nás zavedl obchod s chudobou. Za zhruba 12 tisíc měsíčně můžu platit hypotéku a každý měsíc investovat do opravy budovy, kterou chci jednak zachránit před totální devastací, a taky ji zpřístupnit lidem. V Janově totiž podle mého chybí kulturní centrum (něco jako zcela legální Klinika), které by poskytlo sociálně kulturní zázemí pro obyvatele sídliště,“ dodává Petr na adresu toho, proč nešel do nájemního bydlení.
„Chápu, že někdo toto rozhodnutí může brát jako útěk od mého slibu. Pokud bych měl žít na skutečně klidném místě v Janově, tak tady existuje celá vilová část Janova. Oproti tomu Vila Libuše je přesně v centru sídliště, ale některým lidem se nezavděčíte nikdy. Našli by se i tací, kteří by mi spílali za to, že můj panelákový byt má plastová okna a zateplenou fasádu.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV