Grebeníček (KSČM): Dva 17. listopady jako nastavené zrcadlo

21.11.2016 17:08 | Zprávy

To, co následovalo po listopadu 1989, má pachuť podvodu, kterému padly za oběť jak masarykovská republika, tak také ideály sociálně spravedlivějšího, demokratičtějšího státu a společnosti.

Grebeníček (KSČM): Dva 17. listopady jako nastavené zrcadlo
Foto: kscm.cz
Popisek: Miroslav Grebeníček, poslanec KSČM

Sedmnáctý listopad je dnem, který se stále zřetelněji stává prubířským kamenem morálky české společnosti a především cynických reprezentantů současného režimu, nejrůznějších papalášů, médií a vykladačů československých a českých dějin. Pro mnohé z nich je spojen výhradně s rokem 1989, ve kterém se jim otevřel prostor pro jejich nové kariéry a pro drancování republiky, ze kterého vzešla sobecká a bezskrupulózní zbohatlická elita.

Moje historická paměť nesahá však pouze k roku 1989. Chci proto vzdát hold především těm, kdo se před 77 lety v říjnu účastnili demonstrací a postavili slovem i činem proti německému nacismu. Chci připomenout ty studenty vysokých škol, které nacisté 17. listopadu 1939 popravili, i ty, které v ten den přepadli na vysokoškolských kolejích a po stovkách odvlékali do koncentračních táborů Sachsenhausen a Oranienburg. Jejich památka jako by se dnes zcela vytrácela tváří v tvář hlučným mediálním pokryteckým oslavám mocenského převratu, který začal v listopadu 1989.

Přitom mezi rokem 1939 a rokem 1989 a zejména tím, co po něm následovalo, je propastný rozdíl. Proti étosu těch, kdo se v roce 1939 nezištně a bez ohledu na smrtelné riziko demonstrativně vzepřeli nacistům a přihlásili k Československé republice, stojí upachtěná, sobecká havlovská parta bez morálky, která po roce 1989 rozbila společný stát Čechů a Slováků, podvedla studenty i všechny občany a která je obelhává a podvádí dodnes.

Ještě v začátku 90. let minulého století ujišťovaly nově vznikající nebo kabáty převlékající elity v čele s Václavem Havlem a Marianem Čalfou občany, že všem se bude žít lépe, že nezaměstnanost v naší republice nebude a sociální jistoty se dokonce podstatně zvýší. Od počátku ale občanům lhali a zatím mysleli na sebe, na to, jak si pomoci k funkcím, k majetku a všemožným výhodám.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Petr Letocha byl položen dotaz

Možná se nepletu, ale zdá se, že díky Trupovi se Evropa probouzí?

Jednak konečně vidíme nějaký pokus o to, ukončit mírem válku na Ukrajině a taky se zdá, že Evropa začíná řešit i svou bezpečnost. Ale opět se tím ukazuje, že jsme jako Evropa selhali a zaspali. Nebo máte jiný názor? Jestli ano, tak jak vysvětlíte, že se dosud vážně o míru na Ukrajině nejednalo? A ja...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bartoš (Piráti): Na antimonopolním úřadu bují „Mlsnokracie“

8:04 Bartoš (Piráti): Na antimonopolním úřadu bují „Mlsnokracie“

Antimonopolní úřad má ze zákona bdít nad férovostí hospodářské soutěže, je tudíž nezastupitelný. A b…