A také peníze, které jdou z peněženek lékařů. Soukromý lékař to platí ze svého hrubého příjmu, za ostatní to financuje stát, tedy my všichni. Tato legrace stála nás všechny 350 milionů korun, kolik to stálo a ještě bude stát lékaře, zatím nikdo nespočítal.
Více než 7000 lékařů však doposud žádný eRecept nemá, i když o něj včas zažádali. Patřím mezi ně. Že poslanci ODS, VV a TOP 09 kdysi prohlasovali v Parlamentu pokutu až 2 miliony korun za tento prohřešek, evidentně nikoho moc netrápí. Ještě že nový ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) sdělil národu, že pokud by něco nebylo v pořádku, tak nebudou lékaři tento rok pokutováni. Ať žije právní stát!
Zatím je zcela jasné, že eRecept nemá pro lékaře žádný význam. Jde pouze o další administrativní buzeraci, zvýšení byrokracie, snížení času na pacienta, snížení příjmu a zisku zbytečnými náklady a další omezení podnikání v tomto oboru.
Od kolegů, kteří již byli s tímto politickým experimentem nedobrovolně konfrontováni, nyní dostáváme poměrně alarmující zprávy o (ne)funkci eReceptu. Pokud náhodou selže technika (PC, tiskárna, software či internet), eRecept není. Také se asi nikdo nezamýšlel nad situací, kdy chodí lékař po návštěvách nebo ošetřuje cizince (zelené a žluté průkazy pojištěnců).

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV