Hejtman Červíček: Naším cílem je bezodkladně aplikovat všechny vakcíny, které do kraje přijdou

14.01.2021 15:09 | Zprávy

V pátek 15. ledna by se měl i pro obyvatele Královéhradeckého kraje starší 80 let spustit centrální registrační systém na očkování proti covid-19.

Hejtman Červíček: Naším cílem je bezodkladně aplikovat všechny vakcíny, které do kraje přijdou
Foto: ODS
Popisek: Martin Červíček

Po registraci si lidé podle dalších pokynů zarezervují termín a následně se budou moci nechat očkovat na jednom ze sedmi stávajících zřízených očkovacích míst regionu. V kraji od konce prosince očkuje hradecká fakultní nemocnice, ke které se začátkem ledna po dodávce vakcíny přidaly krajské oblastní nemocnice a soukromá nemocnice ve Vrchlabí.

„Naším cílem je bezodkladně aplikovat všechny vakcíny, které do kraje přijdou. V prvním čtvrtletí roku máme od státu přislíbeno zhruba 62 tisíc dávek – v lednu 14 tisíc, v únoru 18 tisíc a v březnu 30 tisíc dávek vakcíny. V současné době probíhá očkování zdravotníků, rizikových pacientů v nemocnicích a také klientů a personálu v domovech pro seniory. V souladu s očkovací strategií ČR předpokládáme, že i v našem kraji začneme očkovat osoby starší 80 let, které se zaregistrují a následně se podle pokynů objednají v rezervačním systému. Očkovat se budou moci nechat na jednom ze sedmi stávajících zřízených očkovacích míst v nemocnicích v Hradci Králové, Náchodě, Trutnově, Jičíně, Dvoře Králové nad Labem, Rychnově nad Kněžnou a také ve Vrchlabí,“ sdělil hejtman Martin Červíček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Plán na zrychlení Green Dealu

Vážně něco takového EK plánuje? To už úplně zešílela? A jaká je šance, že se jí to nepodaří, a je vůbec nějaká naděje, se GD podaří ještě rozumně přehodnotit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Eisenreich (Budoucnost): Šetřit na těch nejzranitelnějších není řešení, ale problém

7:04 Eisenreich (Budoucnost): Šetřit na těch nejzranitelnějších není řešení, ale problém

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Marianem Jurečkou zaváděné superdávce.