Bruselu šlo o získání Ukrajiny. Proto svým občanům prostřednictvím mediální mašinérie měsíce a měsíce vyprávěl o sympatických demokratech, kteří nenásilně protestují proti zkorumpovanému tyranovi Janukovyčovi. Moskvě šlo o totéž a proto její propaganda bušila do hlav lidí, že se moci v Kyjevě chopili fašisté, kterým jde o genocidu všech rusky mluvicích obyvatel Ukrajiny.
Kdo chce dnes pochopit, co se zítra stane, musí sledovat všechny zdroje mediálních informací, protože ty nejsou odrazem reality, ale odrazem toho, co mocní v jednotlivých částech světa za realitu chtějí před svými voliči vydávat.
Po doplnění jednotlivých propagand svědectvími mých známých z různých části té nebohé země jsem si o ukrajinském dění udělal tento obrázek: občanskou válku rozpoutali politici, úřednici a oligarchové z Moskvy, Kyjeva a Bruselu, kteří si jsou navzájem až děsivě podobní. Oběťmi se pak na Majdanu, v Doněcké oblasti i Oděse nestala ona sebestředná „elita“ a většinou to ani nebyli žádní vojáci nebo podplacení agenti, ale prostě obyčejní lidé, kteří se do toho všeho nechali zavléct.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Radek John