Johnová (Praha sobě): Katalog pražských hřbitovů se rozšíří, bude se věnovat také jejich budoucímu rozvoji

14.09.2022 16:47

Katalog pražských hřbitovů je součástí manuálu, který Praha schválila v loňském roce. Rozhodnutím o rozšíření katalogu o další pražské hřbitovy reagují pražští radní na zájem městských částí.

Johnová (Praha sobě): Katalog pražských hřbitovů se rozšíří, bude se věnovat také jejich budoucímu rozvoji
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radní Milena Johnová

Katalog v současnosti shromažďuje veškeré důležité informace o pražských hřbitovech a nově se rozšíří i o informace pro plánování a rozvoj. 

Anketa

Kdo po vládním zastropování cen bude demonstrovat, bude demonstrovat jen za proruskou orientaci, tvrdí Kalousek. Má pravdu?

3%
97%
hlasovalo: 37252 lidí

Katalog bude na základě demografických prognóz analyzovat také budoucí potřebu rozvoje hřbitovů v jednotlivých částech hlavního města, včetně ohledu na etnické a náboženské požadavky.

„Vytvořením manuálu pražských hřbitovů jsme deklarovali, že i často opomíjená oblast pohřebnictví a posledních věcí člověka si zaslouží pozornost města a smysluplnou vizi. Zmapováním dalších hřbitovů a doplněním demografických prognóz dostane město potřebný nástroj pro promyšlený rozvoj a patřičnou péči o městské hřbitovy,“ říká Milena Johnová, radní hl. m. Prahy pro oblast sociální politiky a zdravotnictví.

„Hřbitovy jsou de facto součástí občanské vybavenosti a poskytují obyvatelům města nezastupitelnou službu, která má duchovní, rodinný a kulturní rozměr. V souvislosti s rozvojem města živých je třeba zvažovat i dostupnost, kvalitu a kapacitu nekropolí. Jsem rád, že se město postavilo odpovědně k tématu, které nemá potenciál laciných politických bodů a facebookových lajků,“ komentuje katalog Petr Hlaváček, náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast územního rozvoje.

„Katalog hřbitovů, který publikoval IPR v loňském roce, slouží jako manuál k rozvoji těchto míst, k jejichž péči nebyl nastaven jednotný standard. Hřbitovů je na území hlavního města 84 a bohužel často tvoří bariéru, nejsou prostupné a péče o ně se zásadně odlišuje. Nově se katalog rozšíří o další místa, a navíc se bude věnovat i potřebám jednotlivých lokalit, díky nimž se budou místa zlepšovat dle individuálních potřeb,“ dodává Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy, který doplnění katalogu zpracovává.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Oslavy konce 2. světové války nejsou jenom Slavnosti svobody v Plzni

8:06 Vích (SPD): Oslavy konce 2. světové války nejsou jenom Slavnosti svobody v Plzni

V těchto květnových dnech si opět připomínáme konec 2. světové války v Evropě a definitivní porážku …