Jurečka (KDU-ČSL): Opakované přestupky by měly být posuzovány jako trestný čin

01.09.2020 10:44 | Zprávy

Opakované přestupky proti majetku, veřejnému pořádku a občanskému soužití by měly být podle předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky posuzovány jako trestný čin. Šéf lidovců to navrhl jako poslanec v novele trestního zákoníku, který před projednáním ve sněmovně dostane k posouzení vláda.

Jurečka (KDU-ČSL): Opakované přestupky by měly být posuzovány jako trestný čin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marian Jurečka

„Cílem návrhu je zlepšení ochrany společnosti před méně závažnou kriminalitou prostřednictvím trestního postihu přestupkové recidivy,“ zdůvodnil předlohu šéf lidovců Marian Jurečka. Podle něj by jako trestný čin měly být posuzovány přestupky, kterých se pachatel dopustí potřetí během dvou let a za předchozí dva byl pokutován ve správním řízení. Jurečkova novela se má vztahovat na krádeže, zpronevěry, podvody, poškození cizí věci, výtržnictví i nepřekažení těchto trestných činů. Za ně hrozí podle skutku až tři roky vězení.

Předseda KDU-ČSL předpokládá, že nepodmíněný trest odnětí svobody bude výjimečným krajním řešením pro soudy. Mohly by využít alternativních trestů podle konkrétních okolností případu od domácího vězení, zákazu činnosti po obecně prospěšné práce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Spojíte se s SPD?

Půjdete do voleb společně? A co po volbách, umíte si s SPD představit koalici? Ještě by mě zajímalo, kdo za vás bude vlastně kandidovat? Nikoho jiného než vás neznám.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Dvořák: Měli jsme prezidenta, který se domníval, že „novináře je třeba likvidovat“

13:05 Ministr Dvořák: Měli jsme prezidenta, který se domníval, že „novináře je třeba likvidovat“

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k novinářské branži.