KDU-ČSL: Senátorka Miluše Horská lituje neschválení Občanského zákoníku

13.09.2013 16:49 | Zprávy

Miluše Horská, členka senátorského Klubu pro obnovu demokracie – KDU-ČSL a nezávislí, lituje toho, že díky politickým subjektům většinově zastoupeným v senátu nebyl přijat Návrh zákona o statusu veřejné prospěšnosti. Hlasování proběhlo dne 12. září.

KDU-ČSL: Senátorka Miluše Horská lituje neschválení Občanského zákoníku
Foto: kdu.cz
Popisek: Senátorka Miluše Horská

Miluše Horská řekla: „Mrzí mě to o to více, protože na podpoře zákona, jehož návrh je výsledkem více než čtyř let odborných diskusí, se shodli zástupci zastřešujících asociací, které zastupují více než tisíc malých i velkých nestátních neziskových organizací (NNO) napříč obory. NNO se rozhodly, že nastoupí cestu transparentní komunikace s veřejností, a nový OZ jim to má umožnit.“

Mezi tyto organizace patří konkrétně:

Asociace nestátních neziskových organizací (sdružující prostřednictvím svých členů téměř 900 nestátních neziskových organizací)
Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (reprezentující 80 členských organizací)
Česká rada dětí a mládeže (sdružující 102 členských organizací s více než 200 tisíci členy)
Volné sdružení NNO v kultuře a umění (sdružující několik desítek NNO v oboru)
Zelený kruh (sdružující 28 ekologických NNO a 113 ekologických NNO sdružených v Oborové platformě ekologických NNO).

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kdu.cz

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Proč jste s tou kritikou řady věcí nepřišli dřív?

To jste vše přehlíželi jen proto, abyste se udrželi ve vládě? Třeba když kritizujete transparentnost ODS nebo řadu návrhů vlády, s kterými jste zpočátku souhlasili.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kukla (ANO): Naše zemědělství si zaslouží férové podmínky, ne další překážky

20:06 Kukla (ANO): Naše zemědělství si zaslouží férové podmínky, ne další překážky

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zemědělství.