Téma rozhovoru při návštěvě oblastní Charity se týkalo zejména financování programů sociálních služeb jak na krajské, tak celostátní úrovni a diskuse o provázání funkcí kamenných hospiců a domácí hospicové péče. „Jsem pro souběh obou typů péče, je nezbytné reagovat na různé životní situace lidí v našem kraji. Je stejně časté, že jsou děti či příbuzní raději doma se svým nemohoucím rodičem a stejně časté, když toho z rodinných důvodů schopni nejsou a potřebují kvalitní hospicovou péči pro svého seniora“, říká Vít Kaňkovský. Oba systémy podle něj mají v sociální politice nezastupitelné místo.
Se starostou Třebíče Pavlem Janatou v doprovodu Evy Vrábelové, vedoucí Střediska sv. Zdislavy jednal o financování sociálních služeb ze strany měst a obcí. Místní samosprávy v této věci nemají příliš jasno a je třeba jim poskytovat kvalitní informační servis ze strany státu.
Lehký rozruch vyvolala návštěva poslance Kaňkovského v třebíčském odběrovém středisku Fakultní nemocnice Brno, kde se jej na odběr krve ujala vedoucí oddělení Marie Dudíková.
Po příjezdu do Katolického gymnázia v Třebíči byl přivítán ředitelem školy Vítem Feldbábelem a následovala beseda se studenty. Vyhrazený čas byl věnován úvaze o událostech 17. listopadu 1989, došlo však i na otázky zvyšování daní či posílení obranyschopnosti naší země.
Poslední část dopoledního programu byla věnována návštěvě JE Dukovany, kde se poslanec setkal s ředitelem JE Milošem Štěpanovským. Hovořili spolu o probíhajícím procesu prodloužení povolení provozu i o problémech, které provázejí úsilí o dostavbu V. bloku.
Na závěr návštěvy Třebíče si Vít Kaňkovský prohlédl náměšťský Dům bez zámku, setkal se s ředitelkou Hanou Šerákovou, která mu představila unikátního projekt, který umožňuje začlenění do běžného života lidem s mentálním postižením.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV