Proběhlo druhé čtení zákona týkajícího se koncesionářských poplatků pro Českou televizi a Český rozhlas. Mezitím se dějí události, které vyvolávají mnoho otázek ohledně nestrannosti České televize.
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) rozhodla, že Česká televize porušila zákon při svém vysílání před volbami do Evropského parlamentu. Kauza kolem Superdebaty České televize, kde se řešilo podezření z nadržování vládním stranám, má očekávané vyústění. Regulátor potvrdil existenci zvýhodnění koalice SPOLU ze strany ČT a zároveň konstatoval porušení zákona o provozování televizního vysílání.
Co bude dál?
Toto rozhodnutí zpochybňuje objektivitu České televize a její dodržování zákonných norem. Je smyslem veřejnoprávní televize ovlivňovat výsledky voleb?
Bylo také odhaleno, že jedna z moderátorek České televize asi pracuje na Úřadu vlády, konkrétně v odboru strategické komunikace. Toto zjištění vyvolává obavy o možný střet zájmů a další pochybnosti o nestrannosti veřejnoprávního média.
Kdy se to konečně začne řešit?
Tyto události přispívají k rostoucí nedůvěře veřejnosti v nezávislost a objektivitu České televize. Není tedy překvapením, že se stále více lidí ptá, zda je Česká televize skutečně schopna poskytovat nestranné a vyvážené zpravodajství.
Proč za nestandardní ovlivňování ze strany ČT ještě platit?
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV