Jedná se o projekty z oblastí umělé inteligence v dopravě, nových technologií 3D tisku, strojového učení, inovativních technologií automatizace a robotizace ve stavebnictví nebo vzdálené diagnostiky ve zdravotnictví. Celková částka, o kterou schválené projekty budou dále usilovat na svou realizaci z národních a mezinárodních zdrojů, je téměř devět miliard korun.
„Praha si musí cíleně budovat pověst města, které aktivně podporuje výzkumné a inovační aktivity, jinak ztratí svoji pozici mezi ostatními evropskými městy. Podobné programy pomáhají nejen posílit spolupráci mezi výzkumným a podnikatelským sektorem, přispívají ke vzniku nových produktů a služeb, ale také zvýší konkurenceschopnost podniků, zaměstnanost a vznik nových vysoce kvalifikovaných míst,” sdělil Daniel Mazur, radní pro Smart City, IT a vědu a výzkum.
Program Asistenčních voucherů vyhlásilo hlavní město společně s Pražským inovačním institutem pro vysoké školy, vědecko-výzkumné instituce, ale také pro podniky a firmy, které mají sídlo nebo pobočku v Praze. Program byl součástí tříletého projektu Prague Smart Accelerator (PSA). Z 85 procent jsou vouchery hrazeny z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání a zbylých 15 procent finančně pokrývá Praha. Schválení projektů doporučila na svých jednáních Pražská inovační rada, která je poradním orgánem Rady hl. m. Prahy pro rozvoj inovačního ekosystému Prahy.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV