Česká republika se tak přidává k 15 státům, které k tomuto kroku již přistoupily, kdy ke změně ve vymezení tohoto trestného činu došlo v Belgii, Dánsku, Finsku, Chorvatsku, Islandu, Irsku, Kypru, Lucembursku, Maltě, Německu, Řecku, Slovinsku, Španělsku, Švédsku a Velká Británii.
„Návrhem dochází k redefinici trestného činu znásilnění tak, aby to odpovídalo modernímu pojetí. Opouští se koncept znásilnění jako silou vynuceného pohlavního styku a nově se nahrazuje konceptem nekonsensuálního (nesouhlasného) pohlavního styku. Tuto úpravu zvolilo i Německo, což je stát, který je nám svou právní kulturou velmi blízký,“ uvedl ministr spravedlnosti Pavel Blažek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV