Ústředním tématem budou zejména možnosti posílení spolupráce. Odborníci z obou zemí se budou zabývat například kvalitou vody a ovzduší, lidským zdraví, oběhovým hospodářstvím, obaly, informačními systémy, Zelenou dohodou pro Evropu (Green Deal) nebo programy financování vědecké spolupráce.
„Dopady změny klimatu vidíme každý den. Je nejvyšší čas, abychom pro tuto výzvu lidstva nalezli inovativní řešení. Tato řešení nebudou zadarmo. A programy jako je Zelená dohoda pro Evropu pomáhají vytvořit podmínky pro investice do technologií budoucnosti,“ říká německý velvyslanec v České republice Andreas Künne a dodává: „Globální problémy dokážeme vyřešit pouze společně. Česká republika a Německo jsou již dnes důležitými centry výzkumu, která chceme společně využít k vyřešení tohoto obtížného úkolu.“
„Zelené technologie budou hrát v boji s klimatickou změnou čím dál větší roli. Velmi mě těší možnost výměny vědeckých poznatků a přeshraniční spolupráce na poli ochrany životního prostředí a klimatu. Dopady globálního oteplování se totiž nezastaví na státní hranici.“, dodává Bernd Sibler, ministr Svobodného státu Bavorsko pro vědu a kulturu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV