Ministr Havlíček: Daří se nám odstraňovat překážky při plánování a výstavbě sítí vysokorychlostního internetu

16.09.2021 4:33 | Zprávy

Jak je to s výstavbou sítí pro vysokorychlostní internet? Zpráva o plnění akčního plánu schválena, Sněmovna projedná zákon o elektronických komunikacích.

Ministr Havlíček: Daří se nám odstraňovat překážky při plánování a výstavbě sítí vysokorychlostního internetu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Havlíček, místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu

Zprávu o naplňování Akčního plánu 2.0 k provedení nedotačních opatření pro podporu plánování a výstavby sítí elektronických komunikací schválila vláda.

Připravilo ji Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a mimo jiné z ní vyplývá, že se překážky při plánování a výstavbě sítí vysokorychlostního internetu (VRI) daří odstraňovat. Dalším krokem k usnadnění rozvoje VRI je novela zákona o elektronických komunikacích, kterou se má tento týden zabývat Poslanecká sněmovna.

„Akční plán jsme připravili v roce 2019, jako materiál s konkrétními kroky, jak urychlit výstavbu sítí pro vysokorychlostní internet v České republice,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „Velice mě těší, že - jak ukazuje tato zpráva – je po dvou letech zřejmé, že se nám daří odstraňovat překážky při plánování a výstavbě sítí vysokorychlostního internetu, což je základ pro rozvoj digitální ekonomiky a společnosti v České republice.“

„Některá z klíčových opatření pro efektivnější výstavbu se podařilo vtělit i do poslanci aktuálně projednávané novely zákona o elektronických komunikacích. Pokud legislativu tento týden Sněmovna schválí, bude to znamenat další zásadní stimul pro usnadnění investic do rozvoje vysokorychlostního internetu, “ říká náměstek ministra průmyslu a obchodu pro digitalizaci a inovace Petr Očko.

Během dvou let se z Akčního plánu 2.0 podařilo naplnit řadu bodů, další se postupně řeší - například aktuální dříve zmiňovanou novelou zákona o elektronických komunikacích. Jedním z už zavedených systémových opatření jsou například Broadband Competence Office (BCO). Tyto regionální kanceláře v úzké spolupráci se státními institucemi, samosprávou a poskytovateli internetu pomáhají s odstraňováním překážek rozvoje vysokorychlostního internetu přímo v jednotlivých krajích České republiky. Podrobnosti jsou k dispozici ZDE.

Naplňováním Akčního plánu se také vytváří základ pro to, aby se mohly realizovat strategické cíle Národního plánu obnovy. Ten pomůže s oživením české ekonomiky a napravováním hospodářských a sociálních škod způsobených pandemií koronaviru - podrobnosti ZDE.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Co bude dál s Našim domácím průmyslem?

Dobrý den, roky pracuji ve strojírenství, a připadá mi že se paluba Titaniku stále více naklápí. Co není spojeno pevně s domácí spotřebou je demontováno a odvezeno. Kdo za tím stojí , čí je to úmysl. Pár hloupých odpovědí jsem slyšel od 4,5 koalice. Moderní technologie. Jako přivést další investory...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kubíček (ANO): Podnikání bez dotací by muselo fungovat bez dotací v celé EU

22:31 Kubíček (ANO): Podnikání bez dotací by muselo fungovat bez dotací v celé EU

Projev na 119. schůzi Poslanecké sněmovny 11. prosince 2024 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění…