Složení pomoci reaguje na požadavky čínských provincií, měst a univerzit, které mají v České republice své partnery. Mimo jiné jde o více než 780 tisíc párů rukavic, 43 tisíc roušek a respirátorů či 6 800 ochranných oděvů.
Dary shromáždily Kancelář prezidenta republiky, Pardubický kraj, Olomoucký kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Kraj Vysočina, nebo např. město Třebíč, ze soukromých firem pak například Škoda auto a.s.
„Jsem rád, že můžeme Číně takto pomoci, aniž bychom ohrozili sami sebe. Je zapotřebí solidarity, abychom společně tuto složitou situaci zvládli. Chci poděkovat všem přispěvatelům,“ řekl ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.
Humanitární pomoc by měla dorazit do Pekingu podle plánu v pondělí 2. března 2020 odpoledne místního času. Čínské straně ji předá velvyslanec České republiky v Čínské lidové republice Vladimír Tomšík. První letadlo s českou vládní materiální pomocí odletělo do Číny z Vídně přesně před týdnem, let spolufinancovala Evropská komise.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV