Ministryně Černochová: Modernizace nejen tankového vojska, ale i celé armády

23.11.2024 12:06 | Monitoring

Ministerstvo obrany pořídí 14 bojových tanků Leopard 2A4. O záměru vládu informovala ministryně obrany Jana Černochová. Smlouvu Ministerstvo obrany plánuje uzavřít s německou společností Rheinmetall Landsysteme GmbH do konce roku. Německo již dříve Česku darovalo za pomoc Ukrajině tři desítky tanků. Celkem tak Armáda ČR bude po naplnění zmíněné smlouvy disponovat 42 tanky Leopard 2A4 a dvěma vyprošťovacími stroji Büffel 3.

Ministryně Černochová: Modernizace nejen tankového vojska, ale i celé armády
Foto: Interview ČT24
Popisek: Ministryně obrany Jana Černochová

Předmětem předložené smlouvy je pořízení 14 tanků včetně zástavby komunikačních a informačních systémů, dílenských prostředků, souvisejícího materiálu a počáteční zásoby munice. Cena kontraktu je 3,98 miliardy korun bez DPH. Tanky budou dodány do konce roku 2026. Zároveň Ministerstvo obrany dokončuje jednání o servisní smlouvě, která v budoucnosti zajistí schopnost servisu těchto tanků na území České republiky subjekty českého obranného průmyslu.

„Pokračujeme v modernizaci nejenom našeho tankového vojska, ale i celé armády. Jde o další krok, abychom se zbavili staré ruské výzbroje a zároveň abychom zvýšili naše schopnosti,“ uvedla ministryně obrany Jana Černochová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Pokles reálných mezd

To, že nám klesají reálné mzdy a vůbec klesá naše životní úroveň víme i bez toho, aniž byste nám to jako politici říkali. Mě spíš zajímá, co jako politici děláte proto, aby naše mzdy a životní úroveň byly lepší - vyšší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

.!, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusekudli , 23.11.2024 13:28:50
Toto není o vyzbrojení, ale o tom jak nejvíc pomoct zbrojařům. Tak dlouho šťourali do medvědího brlohu aby vydělali až se jim to podařilo ho probudit. Teď zfanatizovaní politici místo aby volali po diplomacií tak zbrojí a zbrojí. Kam až to chceš vyhrotit ty zfanatizovaná války chtivá ministryně války?

|  6 |  0

Další články z rubriky

Turek (Motoristé): Autoprůmysl od EU očekává zásadní změny

13:55 Turek (Motoristé): Autoprůmysl od EU očekává zásadní změny

Evropský parlament dnes pokračoval v projednávání Akčního plánu pro automobilový průmysl, který reag…