Podle Jana Bauera, poslance ODS a místopředsedy výboru pro sociální politiku, takové opatření bez vzájemné dohody se zaměstnavateli poškodí celý firemní sektor v Česku a ve výsledku i samotné zaměstnance.
„Tento návrh, evergreen české levice, je podáván přes jednoznačný nesouhlas zaměstnavatelů. Bývalo přitom dobrým zvykem, že opatření s dopadem na zaměstnance a zaměstnavatele byla nejdřív předjednána na tripartitě a vláda se snažila o rozumnou dohodu mezi všemi zúčastněnými stranami. Nynější systém vyplácení nemocenské se v minulosti rodil velmi složitě, dnes dobře funguje a nevidíme důvod ho měnit,“ uvedl Jan Bauer. Podle něj nyní leží zodpovědnost za tento návrh a jeho dopady právě na vládě v demisi Andreje Babiše, protože k němu dala souhlasné stanovisko.
„My považujeme za prospěšnější dotáhnout projekt e-neschopenky, který sníží administrativu spojenou s vystavením nemocenské, usnadní vzájemnou komunikaci mezi lékařem, zaměstnancem a jeho zaměstnavatelem a omezí zneužívání nemocenské. Jak ale víme, přípravy e-neschopenky pod vedením současné vlády selhaly,“ doplnil Jan Bauer.
Návrh ČSSD novely zákoníku práce rušící karenční dobu dnes poslanci propustili do druhého čtení. ODS je připravena přijít v dalším legislativním procesu s vlastními pozměňovacími návrhy.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV