Okamura (SPD): A je jasné, kdo je kdo

26.05.2018 7:37 | Zprávy

Komentář na facebookovém profilu k výsledkům hlasování Poslanecké sněmovny o návrhu, aby migrační a azylová politika zůstala v kompetenci ČR

Okamura (SPD): A je jasné, kdo je kdo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Sněmovna hlasováním odmítla námi navržené usnesení o jedné jednoduché větě: "Migrační a azylová politika ČR musí zůstat v plné kompetenci ČR". Pro tuto větu odmítli hlasovat poslanci hnutí ANO, ČSSD, KDU-ČSL, Piráti, ODS, TOP09 a STAN. Došlo tak k otevřenému přiznání ostatních politických stran, že NECHTĚJÍ, aby migrační a azylová politika zůstala v kompetenci ČR. Potvrdila se tak naše slova a náš politický program - SPD je jedinou stranou v Parlamentu, která hájí suverenitu ČR, naši bezpečnost a sociální smír. A ukázalo se, že ostatní strany podporují předávání migrační a azylové politiky na nadnárodní úroveň, a že nad ní nemáme plnou kontrolu. S tím Hnutí SPD zásadně nesouhlasí. A prosím Vás o podporu v letošních říjnových komunálních volbách. Podívejte se v příloze, jak kdo hlasoval.

Nicméně - ve čtvrtek se podařil další velký úspěch SPD, když v Poslanecké sněmovně proběhlo jednání a bylo přijato usnesení k námi mimořádně navrženému a zařazenému bodu ohledně návrhů na přijímání migrantů do České republiky. Tyto návrhy zásadně odmítáme. Jednalo se o tzv. Marrakešský protokol, Dublin IV. (změna azylových pravidel v EU), Istanbulskou úmluvu a Globální pakt o migraci, které veskrze navrhují předání pravomocí v oblasti azylové, migrační a rodinné politiky z České republiky na nadnárodní úroveň. Je úspěchem, že Sněmovna k námi navrženému bodu přijala usnesení, které dává alespoň základní mantinely k jednání vládě tak, aby měla Česká republika alespoň nějakou kontrolu nad migrací.

Úspěšná práce SPD z tohoto týdne navazuje na náš jiný lednový úspěch, kdy na základě návrhu SPD bylo již ve Sněmovně dříve přijato usnesení ohledně Dublinu IV. (nové povinné přijímání afrických a islámských migrantů) - Sněmovna zde díky našemu návrhu zavázala vládu, aby nesouhlasila s navrhovanou změnou azylových a migračních pravidel EU, které se snaží odebrat kompetence České republiky v této oblasti. Boj však není vyhraný, jelikož se bude jednat o tzv. Nařízení EU, takže ho všechny členské státy dříve či později budou muset povinně implementovat do svých právních řádů. V takovém případě říkáme znovu a jasně - chceme referendum o vystoupení ČR z EU, aby sami občané rozhodli o své budoucnosti ve své zemi.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

plk. Ing. Zdeněk Nytra byl položen dotaz

změna kurzu

Dobrý den, chápu vás dobře, že vy nemáte problém s tím, když ODS ústy jejího předsedy dává nereálné sliby? V čem se ale pak lišíte od populistů, kterých je v parlamentu dost? Co se stalo s kdysi pragmatickou stranou, která hájila zájmy živnostníků a byla i racionální a často oprávněně kritická k EU,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Jurečka: Dětská sousedská skupina je levnější variantou

23:08 Ministr Jurečka: Dětská sousedská skupina je levnější variantou

Projev na 123. schůzi Poslanecké sněmovny 20. prosince 2024 k zákonu o poskytování služby péče o dít…