Green Deal EU zavádí totalitní šmírování firem a lidí po vzoru čínských sociálních kreditů. Dojíždíte do zaměstnání autem, nebo MHD? Kolik kilometrů denně? Kolik dní v týdnu pracujete na home office? S takovými otázkami se nově mohou setkat zaměstnanci v dotaznících od zaměstnavatelů. Větší firmy totiž musejí nahlašovat ekologické a sociální ukazatele kvůli plnění směrnice Evropské unie. SPD od počátku bojuje proti Green Dealu EU a totalitním principům, které přináší. Prosazujeme odstoupení od Green Dealu, pařížské klimatické dohody i od systému emisních povolenek.
Dotazování souvisí s novou povinností, která se od letoška týká větších firem s více než 250 zaměstnanci a nejméně miliardovým obratem. O rok dříve začala platit pro největší podniky jako například banky. Povinnost vychází z evropské směrnice z roku 2022, která upravuje účetní výkazy. Kontrolovat ji a případně pokutovat za nedostatky budou příslušné finanční úřady. Informovaly o tom Novinky.
Povinné nefinanční reportování takzvaného ESG (z anglického environmental, social, governance) se týká řady ekologických, společenských a dalších aspektů. Firmy do výkazů například sepisují, čím topí, zda mají v kancelářích nádoby na tříděný odpad nebo jak přispívají k pohodě zaměstnanců, jak aplikuje rovné příležitosti - diverzitu a inkluzi či lidská práva – samozřejmě v neomarxistickém pojetí Evropské unie.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV