Paroubek: Řešení deficitu je ve správné fiskální politice, ne v almužnictví

21.04.2014 18:41 | Zprávy

Pan prezident zjevně těžce nese, že nemá v rukou žádná grandiózní témata, kterými se dostane do učebnic.

Paroubek: Řešení deficitu je ve správné fiskální politice, ne v almužnictví
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Milovaný velkoprůplav mu rozmetali na prvočinitele, Temelín skončil, SPO je vepsí, poloprezidentský systém mu zabily výsledky voleb do sněmovny.

Poslední ze vzletných myšlenek, která ještě zbývá, je snižování státního dluhu. A na to se nikomu moc přispívat nechce. Zásadní průlom v nárůstu příspěvků do Zemanova fondu nepřinesla ani akce „zmalovaná vejce celebrit“ z konce minulého týdne.

K zaplacení státního dluhu 1,7 bilionu korun by bylo třeba takových akcí udělat několik set. Myslím, že stále titíž sponzoři by se rychle unavili. Doporučil bych panu prezidentovi, aby si při podobné akci příště hosté na závěrečnou recepci přinesli vlastní potraviny a nápoje. Tak bude pan prezident v úsporách alespoň důsledný.

 Osobně na fond pana prezidenta přispívat nebudu. Od roku 2001 jsem každý rok přispěl na veřejně prospěšné účely v průměru 200 tis. Kč. Při adresném rozdávání peněz lidem i spolkům a jiným organizacím mám pocit, že něčemu pomáhám. Sypat peníze do černé díry státního rozpočtu nemá žádný reálný význam. Řešení státního dluhu je ve správné hospodářské, a zejména fiskální politice státu, nikoliv v donátorství.
 Poradil bych panu prezidentovi, aby se při výkonu své funkce nechal napříště inspirovat politickými postupy německého prezidenta Gaucka, který se od počátku výkonu svého úřadu vydal důsledně cestou duchovně-morálního vedení země.

Jiří Paroubek, expremiér a lídr strany LEV 21 pro volby do EP 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: NS - LEV 21

Ing. Zuzana Ožanová byl položen dotaz

náměstci

Dobrý den, nemyslíte, že není problém jen v počtu náměstků, ale celkově? Nač potřebujeme tolik ministrů, ale třeba i zákonodárců? Já myslím, že kdyby jich bylo třeba o 1/3 míň, klidně i o polovinu, nic by se nestalo. A vůbec nač je třeba tolik úředníků, poradců a bůh ví koho ještě? Není tohle cesta,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Exner (STAN): 20 let se Čechům o euru lže

22:31 Exner (STAN): 20 let se Čechům o euru lže

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k euru.