Piráti startují kampaň do krajských voleb

10.07.2020 18:20 | Zprávy

Po celostátním výstřelu předvolební kampaně přichází i začátek karlovarský. Piráti oficiálně startují předvolební kampaň i v Karlovarském kraji.

Piráti startují kampaň do krajských voleb
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Do krajských voleb jdou Piráti s odhodláním a připraveni vést Karlovarský kraj. Lídrem kandidátky je krajský radní Josef Janů.

„V pozici lídra obhajuji úspěšné doplutí krajské posádky do koalice a vedení kraje. V minulých čtyřech letech jsme měli na starosti oblast regionálního rozvoje, projektového řízení, cestovního ruchu a lázeňství. Myslím si, že na odvedenou práci musíme být v rámci možností našeho tříčlenného zastupitelského klubu pyšní. Pokud bych měl zmínit jen pár věcí, tak je to řešení následků kauzy ROP Severozápad, dokončení přístupu do UNESCO a práce na digitální technické mapě,“ komentoval činnosti Pirátů v koalici Janů.

„Budoucnost kraje vidíme ve vzdělanosti obyvatel, kvalitním životním prostředí, dostupnosti péče i služeb a propojení se všemi okolními regiony jak infrastrukturou, tak lidsky. Pokud bych měl shrnout můj postoj do dalších čtyř let, je to jednoduché – Zkušenost získána, ideály držíme,“ vysvětluje dále Josef Janů, kandidát na hejtmana.

Ve středu představili Piráti další kandidáty a priority. V první desítce je řada zkušených a prověřených politiků, včetně dvou pirátských starostů v kraji. Dvojkou je krajský zastupitel pro lázeňství a cestovní ruch Vojtěch Franta.  „Náš kraj dostal několik těžkých ran, ze kterých se budeme zvedat obtížně. Oblast lázeňství a cestovního ruchu ale pro náš kraj bude i nadále hrát důležitou roli. Kraj potřebuje jasnou vizi směřování, nemůže neustále setrvávat na poslední příčce ve srovnání s dalšími regiony. S Piráty tuto vizi máme - kraj musí projít transformací, která jej učiní konkurenceschopným a atraktivním pro život.  Budeme nadále podporovat rozvoj lázeňství jako tradičního odvětví, ale v našem programu je prioritou také vzdělání, zdraví, životní prostředí a hlavně nové příležitosti,“ nastínil Franta.

Současná krajská zastupitelka a trojka kandidátky Markéta Monsportová vidí potenciál našeho kraje v oblasti rozvoje kultury: „Náš kraj by si zasloužil rozvoj paměťových institucí. Měly by pomoci s vytvářením lepšího vztahu obyvatel k místu, kde žijí a rozvoji lokálního patriotismu a zaměřit se na mapování řemeslného a tradičního dědictví kraje pro potenciální investory v těchto odvětvích.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

nedostupnost bydlení

Dobrý den, mám dotaz, zda se při otázce dostupnosti bydlení zabýváte i nájemním bydlení a cenami za něj? Nebo i tím, že rostou náklady, i když už máte vlastní bydlení? A třetí dotaz. Nemyslíte, že je zapotřebí opět zpřístupnit více hypotéky na bydlení? Protože ty si může dnes dovolit jen menšina. Dě...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: 3


Osobnost měsíce

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zuna (TOP 09): Poprava Ukrajiny. Americké obleky ponižují hrdinu napadené země

7:04 Zuna (TOP 09): Poprava Ukrajiny. Americké obleky ponižují hrdinu napadené země

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Ukrajině a USA.