Radní hl. m. Prahy na pondělním zasedání schválili Program podpory cestovního ruchu pro rok 2024. Ten je určen hlavně pro pořadatele asociačních kongresů a konferencí a významných akcí konaných v Praze. Jeho cílem je zejména podpora příjezdového cestovního ruchu.
Oproti roku 2023 nově přibylo opatření určené pro vybraná významná výročí, a to konkrétně ke 100. výročí úmrtí Franze Kafky a k Roku české hudby 2024. Celková předpokládaná podpora pro celý program je 21 000 000 Kč. Žádosti mohou zájemci podávat od 20. 11. 2023 do 11. 12. 2023.Hlavní město opět vyhlásilo program na podporu cestovního ruchu. Ten se týká jak podpory asociačního kongresového průmyslu, tak i akcí s nadregionálním nebo mezinárodním významem. Nově přibyla také podpora akcí vztahujících se k vybraným významným výročím roku 2024.
„Turismus tvoří důležitou část příjmů Prahy a je v našem zájmu jej podporovat. Proto jsem rád, že jsme dnes schválili Program podpory cestovního ruchu pro rok 2024. Dlouhodobě říkám, že se chceme zaměřovat na přilákání movitějších návštěvníků, kteří skutečně docení atmosféru a vysokou kulturní úroveň Prahy. Myslíme na to i v tomto programu. A nezapomínáme při tom ani na tzv. kongresovou turistiku, která je pro nás taktéž velkou příležitostí,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast cestovního ruchu Jiří Pospíšil.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.