Pospíšil (TOP 09): Studio Ypsilon má nového ředitele

21.01.2025 15:05 | Monitoring

Pražští radní schválili nového ředitele Studia Ypsilon. Příspěvkovou organizaci hl. m. Prahy nově povede Karel František Tománek.

Pospíšil (TOP 09): Studio Ypsilon má nového ředitele
Foto: Repro YouTube
Popisek: Jiří Pospíšil

Děkan Divadelní fakulty (AMU) má dlouholeté zkušenosti s divadelním prostředím, působil dříve jako dramaturg Dejvického divadla, Národního divadla či Činoherního studia v?Ústí nad Labem. Funkce se ujme od 1. března.

„Jsme si jako město vědomi silného odkazu Studia Ypsilon a jeho zakladatele Jana Schmida. A právě proto, a to zdůrazňuji, jsme divadlo zachránili. I přes jeho dlouhodobou nevýdělečnost a nízkou návštěvnost v poměru k ostatním pražským příspěvkovým divadlům. Koncepce nově zvoleného ředitele K. F. Tománka vyhověla nejvíce danému zadání a klade si za cíl Ypsilonku přetransformovat v novou právnickou osobu. To přinese nejen ekonomické zefektivnění provozu divadla, ale také nové možnosti vazeb na další subjekty. To vše souběžně se zachováním původního repertoáru,“ říká Jiří Pospíšil náměstek primátora pro kulturu, cestovní ruch, výstavnictví, památkovou péči, národnostní menšiny a animal welfare.

Doc. MgA. Mgr. Karel František Tománek je český dramatik, divadelní dramaturg a vysokoškolský pedagog. Má dlouholeté zkušenosti s divadelním prostředím.?V letech 1983–1989 vystudoval obor český jazyk – společenské vědy na Pedagogické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a v letech 1990–1994 obor dramaturgie na DAMU v?Praze. Od roku 2006 pedagogicky působil na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU, kde mezi jeho hlavní předměty patřila Dramaturgická tvorba, Inscenační tvorba a Literární příprava. V?roce 2015 úspěšně absolvoval habilitační řízení a byl jmenován docentem pro obor Dramatická umění se zaměřením na dramaturgii alternativního a loutkového divadla. Byl také členem Umělecké rady DAMU a oborové rady doktorského studijního programu Alternativní a loutková tvorba a její teorie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Spojíte se s SPD?

Půjdete do voleb společně? A co po volbách, umíte si s SPD představit koalici? Ještě by mě zajímalo, kdo za vás bude vlastně kandidovat? Nikoho jiného než vás neznám.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Fico stihl za uplynulý měsíc jednat s Putinem, Erdoganem, Orbánem, Muskem. A Fiala?

18:12 Rajchl (PRO): Fico stihl za uplynulý měsíc jednat s Putinem, Erdoganem, Orbánem, Muskem. A Fiala?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke kontaktům Petra Fialy ve světové politice.