Na programu se podílejí Fakulta elektrotechnická a Fakulta informačních technologií Českého vysokého učení technického i Fakulta sociálních věd společně s Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy za podpory hlavního města Prahy. Události se zúčastnili nejen zástupci spolku prg.ai a jednotlivých fakult, ale také primátor Zdeněk Hřib a radní pro oblast školství Vít Šimral.
„Praha má nakročeno k tomu stát se významným centrem světových inovací a prg.ai Minor je jedním z pilířů toho, jak to dokázat. Podpora studentů v oblasti rozvoje umělé inteligence je naprosto klíčová a jsem rád, že Praha pomáhá takto propojovat vědeckou, byznysovou a studentskou sféru,“ říká primátor Zdeněk Hřib.
Sylabus programu, který se neustále rozvíjí v návaznosti na poptávku studentů a nabídku vysokých škol, se v současnosti skládá z 21 předmětů seřazených do šesti tematických bloků. Kromě pestré nabídky z oblastí strojového učení, umělé inteligence, robotiky nebo programování mají účastnicí díky zapojení Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy možnost porozumět etickým, bezpečnostním a společenským aspektům umělé inteligence.
Program tím klade důraz na rozvoj mezioborovosti, která se stává klíčovou jak pro zodpovědný přístup k vývoji a aplikaci umělé inteligence ve vědě a byznysu, tak pro otevření nových pracovních příležitostí. Dalším cílem programu prg.ai Minor je prohloubení spolupráce mezi fakultami a univerzitami.
„Program prg.ai Minor je jedním z vlajkových projektů naší iniciativy. Díky spojení předmětů čtyř fakult ze dvou univerzit mají studenti unikátní možnost rozšířit si a prohloubit si různé aspekty vývoje a aplikace umělé inteligence a stát se součástí pražské technologické scény,“ uvádí manažerka programu Julie Kovaříková ze spolku prg.ai, z jehož popudu byl program založen.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV