Primátor Žbánek: Tříkrálová sbírka se zrodila právě v Olomouci

06.01.2022 19:02 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k Tříkrálové sbírce.

Primátor Žbánek: Tříkrálová sbírka se zrodila právě v Olomouci
Foto: anoolomouc.cz
Popisek: Miroslav Žbánek

K+M+B

K těmto třem písmenům a křížkům bychom mohli s nadsázkou doplnit ještě jednu interpretaci. Ke zlidovělým iniciálám jmen Tří králů a správnému „Christus mansionem benedicat“, doslovně „Kristus ať obydlí žehná“, bychom mohli v Olomouci přidat také spojení Kraj + Město + Biskupství. I letos jsme se totiž společně rozhodli podpořit tradiční Tříkrálovou sbírku, která se zrodila právě v Olomouci.

S kolegy z Olomoucký kraj a Arcidiecéze olomoucká jsme se opět převlékli do kostýmů tří východních mudrců a v čele tříkrálového průvodu jsme vyrazili na Horním náměstí, kde na vánočním stromě stále září vánoční hvězda. Ta mimo jiné symbolizuje také naději v lepší budoucnost a já bych si moc přál, aby ta budoucnost byla co nejlepší.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Vy jste proti sankcím

Já v nich také nevidím moc žádný přínos - ani pro Ukrajinu. Na druhou stranu, nebylo by horší nedělat nic, když Rusko rozpoutalo válku? Nebo co byste udělal vy, kdybyste byl teď ve vládě? A věříte, že Trump letos válku ukončí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Piráti: Bek ignoroval ředitele škol i starosty. Kdyby naslouchal dřív, mohl si odpustit divadlo

20:03 Piráti: Bek ignoroval ředitele škol i starosty. Kdyby naslouchal dřív, mohl si odpustit divadlo

Novela školského zákona mění financování nepedagogických pracovníků ve školách. Piráti upozorňovali,…