Týká se to samozřejmě i stavebního sektoru, který se dostal do výrazného útlumu.
Velký propad zaznamenala především aktivita stavebních úřadů. Podle údajů, které nedávno zveřejnil portál CenovaMapa.org, se počet vydaných rozhodnutí v porovnání s předchozím měsícem snížil v květnu o plných o 47 procent, meziročně pak o 15 procent. Důvodem byl omezený provoz úřadů, ale taky menší objem podaných návrhů. Samotná stavební výroba se propadla o 7,6 procent. Podle analytiků ale můžeme očekávat, že nejtěžší časy stavebnictví teprve čekají, a odhadují, že počet nově zahájených projektů poklesne až o desítky procent.
Praha, která se s obrovským nedostatkem bytů a pomalou výstavbou potýká už dnes (v současnosti metropoli chybí přes 20 000 bytových jednotek a deficit se s každým rokem zvyšuje), si takový scénář nemůže dovolit. Musíme se postarat o to, aby se smysluplné projekty schvalovaly rychleji (o pomalých postupech úřadů jsem psal ZDE).
A aby nezůstalo jen u planých řečí, musí je podpořit především vedení města. Co myslíte, podaří se pražským politikům odložit hašteření a spolupracovat na tom, co Praha opravdu potřebuje? Já ruku k dílu rozhodně rád přiložím.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Článek byl převzat z Profilu Ing. Ondřej Prokop
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV