Naopak - jde o komplex tematik, mechanismů a institucí, které organicky vyrůstají z celkového stavu společnosti, jejího stupně vývoje, z jejího právního rámce, historie, kultury, sociodemografického profilu, mezinárodního kontextu apod.
Stát se nesmí vzdát své odpovědnosti
Na rozdíl od určitých libertariánských a neoliberálních autorů a jejich tezí jsem přesvědčena, že moc legislativní i exekutivní – tj. politická moc jako celek – sociálně-ekonomický vývoj a situaci do značné míry (svou činností a svými rozhodnutími) predestinuje, determinuje, spoluvytváří a silně ovlivňuje.
Z tohoto důvodu – a taktéž i proto, že právě socioekonomická vyspělost a úroveň společnosti a státu (a samozřejmě jejich občanů) do vysoké míry spoluurčuje stav mnoha dalších společenských oblastí – považujeme v hnutí SPD hospodářskou (a sociální) politiku za klíčové součásti našeho dlouhodobého politického programu a politické činnosti obecně.
Hospodářskou (ekonomickou) politiku vnímáme v mnoha navzájem provázaných rovinách, jako ucelený soubor nástrojů, opatření, mechanismů a mikropolitik – a též jako svorník dalších (dílčích) programových a politických segmentů, zejména sociální oblasti, zdravotnictví, v širším pohledu a kontextu i oblastí školství, životního prostředí, regionálního rozvoje, zahraniční politiky a některých dalších oborů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLČlánek byl převzat z Profilu Jana Pupavová
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV