Obama má svůj sen. Horoval o něm v poselství Unii, jak je Unie pevná a silná, krize je pryč a ekonomika funguje. Nezmínil se o tom, že USA se podílejí na světové spotřebě zboží jen 76% předkrizové úrovně a že ve srovnání s úrovní před krizí se podařilo přitáhnout v období 2012/2013 odjinud pouze 57% kapitálu.
Obama pověřil ekonomickou agendou své vlády Timothy Geithnera a Lawrence Summerse, tedy Clintonovy lidi. Ti stáli (samozřejmě že s mnoha jinými) u zrodu jevu, že se finanční sektor zcela vymkl kontrole. Summers dokonce zakázal regulace finančních derivátů, které nazval známý investor Warren Buffett finančními zbraněmi hromadného ničení. Jak potom mohlo vypadat plnění Obamových slibů z knihy Změna, které můžete věřit? Bledě. Obama pomohl především bankám. Čtyři z jeho miláčků na Wall Streetu mají větší aktiva, než je HDP zbytku zemí světa.
Obama, s podporou těchto nenažranců za zády, vyřkl 11.2.2015 pro celostátní síť VOX pozoruhodnou myšlenku, která by neměla zapadnout: "Nyní musíme mít nejsilnější vojenskou sílu světa a příležitostně musíme zkroutit ruce zemím, které by nebyly ochotny dělat to, co potřebujeme, aby dělaly". (Now we have got to have the strongest military in the world and we occasionally have to twist the arms of countries that wouldn´t do what we need them to do).

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Miloslav Ransdorf