Seďa (ČSSD): Politika ČSSD vůči nelegální migraci nestahuje ČR mimo hlavní proud

09.11.2015 20:36 | Zprávy

Nedávno jsem si přečetl se zájmem komentář v HN s názvem ČSSD stahuje Česko mimo hlavní proud. Tento článek se snažil téměř propagandisticky popsat, proč je nutné, aby naše vláda stála v otázce migrační krize na straně švédských a německých sociálních demokratů.

Seďa (ČSSD): Politika ČSSD vůči nelegální migraci nestahuje ČR mimo hlavní proud
Foto: Daniela Černá
Popisek: Antonín Seďa, poslanec ČSSD

Než začnu polemizovat s výše uvedeným komentářem chci připomenout, že každá diskuse s veřejností, s přáteli či se známými se točí kolem problému nelegální migrace. Přitom jsem zjistil, kolik lží, polopravd a neznalostí je spojeno s tímto současným evropským problémem. Přitom Evropská komise i Evropský parlament podcenil celou situaci a doposud nenašel lék na toto nebezpečí, které je v očích široké veřejnosti pojímáno jako boj s islamismem.
8.11. jsme si připomněli bitvu na Bílé hoře, která v rámci třicetileté války , na dlouhých tři sta let ovlivnila osud českého státu, zejména její rekatolizací. A že to nebyla doba pro svobodu náboženského vyznání příznivá snad nemusím ani zdůrazňovat. Nehledě na obrovské majetkové přesuny od protestantů ke katolíkům. Takzvaná kalada jasně ukázala, kam vede náboženská ideologie a náboženský fundamentalismus. A toto výročí připomínám z toho důvodu, že také dnes se širokou veřejností šíří strach a nenávist. Strach občanů v souvislosti se záběry téměř rituálních vražd bojovníků ISIS se zdá být logický, pokud by současná radikalizace naší společnosti neměla důvod. A tím je politické zviditelnění se na úkor skutečného řešení současných problémů s nelegální migrací.

To, že česká vláda i česká politická reprezentace, nejen sociální demokraté, odmítají povinné kvóty, je nejen logické, ale i v souladu s právem Evropské unie. A připomínám, že v tom nejsme sami a že tyto kvóty odmítají nejen země Visegradu, ale i další členské země EU. ČSSD již před mnoha měsíci jasně a zřetelně pojmenovala problém nelegální migrace a také navrhla řešení v rámci celé EU. Šlo zejména o důslednou ochranu vnějších hranic a o dodržování dublinských dohod pro uprchlíky. Je zajímavé, že teď řadu těchto dříve  odmítaných opatření Evropská komise přijala za své, i když si myslím, že je to pět minut po dvanácté. Připomínám, že se podle jurisdikce jedná o nelegální migraci a proto i naše poněkud přísnější opatření přesně odpovídají současné situaci. A to i ve vztahu k ekonomické migraci, zjištění identity a k zajištění bezpečnosti našich občanů i občanů Evropské unie.

Pokud někdo kritizuje vstřícnost současné vlády vůči Ukrajincům, pak by neměl zapomínat, že naše země má historické zkušenosti s uprchlíky. Ať již to byli Řekové, obyvatelé bývalé Jugoslávie, Ukrajinci či další příslušníci postižených států. A není pravdou, že jsou Češi netolerantní či méně solidární. Stačí si připomenout veřejné sbírky tu na pomoc lidem postižených přírodní katastrofou, tu na humanitární pomoc lidem z míst ozbrojených konfliktů. Současný problém je v rozsahu migrace, zbytečně vyostřené propagandy z jedné či druhé strany a zejména z malé ochoty evropských politiků přijmout adekvátní opatření. Ono je velmi alibistické kritizovat naše opatření a poté, co nestačí pojímat uprchlíky, přijímat opatření, která se pomalu blíží těm kritizovaným. A to jen proto, že původní migrační politika těchto zemí byla velmi vstřícná, protože řešila nedostatek pracovních míst či negativní demografický vývoj v západní společnosti.

Není pravdou, že miliony běženců nechávají českou vládu či naši společnost lhostejnými. A co ty stovky milionů korun na posílení ochrany hranic a zejména na humanitární pomoc v uprchlických táborech. A ty desítky českých dobrovolníků, kteří pomáhají běžencům přežít útrapy jejich cesty. Ono je opět lehké kritizovat neochotu naší veřejnosti k integraci tisíců muslimů do naší společnosti a přitom jaksi zapomínat na nepovedenou integraci Romů a na růst sociálně vyloučených lokalit v naší zemi. Přece zodpovědností každé vlády musí být na prvním místě zajištění bezpečnosti svých občanů, včetně řešení jejich sociálních problémů. Právě neřešení sociálních problémů v některých západních zemí vede k radikalizaci mládeže a dokonce k teroristickým útokům na obyvatele. A kritizovat pomoc ČR našim sousedům či zemím, které o pomoc požádali je nejen farizejské, ale i hloupé.

Ano ČSSD je nejstarší politickou stranou v zemi, která nezneužívá, na rozdíl od jiných téma nelegální migrace k získání laciných, ale málo odpovědných politických bodů. Sociální demokracie je členkou nejen evropské sociální demokracie, ale i mezinárodní Socialistické internacionály. Ne, na rozdíl od jiných politiků politika ČSSD vůči nelegální migraci nestahuje ČR mimo hlavní proud, ale naopak od samého počátku vzniklé krize ukazuje cestu k řešení. Je jen otázkou, kdy a zda vůbec pochopí vrcholní představitelé EU, že otázku nelegální migrace nelze řešit toliko politickou korektností či pseudohumanismem. 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Ivan Adamec byl položen dotaz

Souhlasíte s tím, že dopravní infrastruktura je páteří ekonomiky?

A co mě zajímá ze všeho nejvíc je, proč se u nás stavby nových úseků dálnic, ale i třeba opravy silnic tak vlečou? Je jedno, kdo je u vlády, ten problém trvá už roky. I třeba sousední Polsko je na tom líp a myslím, že jsou na tom líp min všechny státy EU nebo minimálně na tom není žádný hůř.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kavij (KSČM): Zelenskyj pokračuje v naplňování scénáře „do posledního Ukrajince“

11:05 Kavij (KSČM): Zelenskyj pokračuje v naplňování scénáře „do posledního Ukrajince“

Na postoji ukrajinského prezidenta, dnes již dlouhodobě „bez mandátu“, Zelenského k jednání o příměř…