Seďa (SOCDEM): Vždy je třeba si položit otázku Komu ku propěchu

18.10.2024 20:05 | Monitoring

Také Vás trápí neustálé rozevírání pomyslných nůžek mezi velmi bohatými a většinou společnosti? Také nesouhlasíte s neustálým zvyšováním nerovností v České republice? Také sledujete snižování své životní úrovně? Tak s tím něco udělejte. Volte SOCDEC.

Seďa (SOCDEM): Vždy je třeba si položit otázku Komu ku propěchu
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Antonín Seďa

Současná vláda má velmi nízkou podporu občanů a není to z důvodu šíření dezinformací na sociálních sítích. Prostě vládní politici ztratili důvěru veřejnosti, protože nehájí jejich zájmy. Tak jako mnohé „politické“ neziskové organizace, povětšinou placeni státem a svými zakladateli, se i mainstreamová média snaží vyvolat ve společnosti obraz „nepřátel“ státu.

 Mé životní, odborné a zejména politické zkušenosti mě naučily, že pokud se chci dobrat meritu věci, je třeba si položit otázku: Komu ku prospěchu. A zároveň si na ni pravdivě odpovědět. Mohu souhlasit s názorem, že jsem jako dlouholetý straník ovlivněn politikou sociální demokracie a levicového pohledu na svět. To nezpochybňuji, a naopak se k myšlenkám a k programu levice hrdě hlásím. Dokonce mohu souhlasit s tezí, že dnešní politika se neodehrává se soupeřením mezi pravicí a levicí. Což se přiznám, že mě velmi a velmi mrzí.

Pokud člověk důsledně sleduje dění ve světě, dokáže události analyzovat a zejména je sledovat v souvislostech a v čase, pak zjistí, že dělící čarou současné politiky, a je jedno, zda je to v USA, v Německu či v České republice, je „příklon“ politiky k mezinárodnímu kapitálu nebo uskutečňování takové politiky, která upřednostňuje domácí kapitál. Ale v obou případech jde o politiku, která hodlá zachovat status quo současné „řízené demokracie“. Demokracie, ve které politici nehájí zájmy většiny lidí a neusilují o zvyšování životní úrovně obyvatel.

A protože na politické aréně schází silná levicová strana, pak zhoršování životních podmínek bude pokračovat. A pokud mluví sociální demokracie o „pracující chudobě“, pak zdůrazňuje, že česká ekonomika je závislou ekonomikou levné práce. Ekonomikou, na kterou doplácí naši zaměstnanci ve prospěch zahraničí, zejména Západu. A není v zájmu globálního kapitálu, ale ani českých oligarchů, aby vládla sociální demokracie a prosazovala spravedlivější přerozdělování národního bohatství ve prospěch pracujících, seniorů, hendikepovaných občanů a rodin s dětmi.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Článek byl převzat z Profilu Ing. Antonín Seďa

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zaorálek (SOCDEM): Stažení Ruska ze Sýrie je počátkem dohody mezi Putinem a Trumpem

16:14 Zaorálek (SOCDEM): Stažení Ruska ze Sýrie je počátkem dohody mezi Putinem a Trumpem

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke stažení Ruska ze Sýrie.