„Se Středočechy jsme otevřeně diskutovali o nejrůznějších dopadech Evropské unie na úrovních místních samospráv a lidí na venkově, ať už pozitivních i negativních. Zpětná vazba z regionů je pro nás důležitá, i s ohledem na naše další hájení národních zájmů,“ řekla Veronika Vrecionová, předsedkyně europoslaneckého klubu ODS a navázala: „Tématu nejen regionálního zemědělství se zabývám dlouhodobě. Na evropské úrovni se teď primárně věnujeme dopadům normy EURO 7, která je v současné podobě nepřijatelná pro Českou republiku i další evropské země.“
„Agendy digitalizace byly zanedbávané a dlouhodobě na druhé koleji. Právě český venkov na lenost a nekompetenci předchozí vlády doplatil nejvíce,“ řekl Jiří Havránek, poslanec Sněmovny PČR. „Ve Sněmovně jsme regionům významně pomohli nedávným schválením stavebního zákona. Ten mimo jiné zrychlí pokrývání kvalitního mobilního signálu a vysokorychlostnímu internetu nejen kolem železničních koridorů, kam nainvestujeme téměř sto milionů.“
„Pojem – investice do budoucnosti – ve vztahu se vzděláváním, není klišé. Je třeba se agendě školství věnovat intenzivně, usilovat o kvalitu, udržitelnost i reflektovat aktuální trendy,“ uvedl Lukáš Seifert, starosta města Kutné Hory, který se agendě dlouhodobě věnoval jako analytik Ministerstva školství.
„Z programu besedy jsem byl nadšený, přestavovala setkání zkušenosti starostů, zastupitelů, zákonodárců a občanů. Dokázali jsme pojmenovat problémy a sdílet řešení. Největší neznámou pro český venkov jsou však přicházející ambiciózní regulace zelené politiky EU. Pokud nebudeme reagovat včas, bude zajištění veřejných služeb v regionech obtížnější nežli dnes,“ dodal Jakub Rejzek, zastupitel Středočeského kraje.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV