Celkem rychle projednali pražští zastupitelé program lednového zasedání. Ukázalo se, že nejlepší cestou, jak předejít obvyklé mnohahodinové diskuzi, je zařadit ožehavé otázky do programu předem. Nebylo by to ovšem pražské zastupitelstvo, aby vše neprošlo hladce. Ač před hlasováním o pozměňovacích návrzích k programu byla opakovaně prodlužována přestávka, k dohodě nedošlo a výsledek byl, že žádný opoziční návrh neprošel. Zato se následně hodiny a hodiny diskutovalo.
Občané mají opět smůlu
Marné bylo volání občanů (opakující se už několik měsíců) po tom, aby byla projednána úprava jednacího řádu tak, aby mohli všichni přihlášení interpelovat bez rizika, že se na ně nedostane. To se v současnosti často stává, zvlášť když je k jednomu problému přihlášeno víc lidí. Ti ostatní pak mají většinou smůlu. Neřku-li, že si většina z nich bere na den jednání dovolenou. Ráno musí dorazit, aby se k interpelacím přihlásili, a potom čekat do půl jedné, kdy interpelace občanů začínají. Právě těmto komplikacím by měla zabránit navržená úprava, o jejíž projednávání však stále není zájem. Po změnách ve prospěch občanů přitom volal zastupitelský klub KSČM už před lety.
Na prevenci peníze nebudou
Ani návrh na vyhlášení dotačního programu na zajištění podpůrných profesí na mateřských a základních školách nedostal od zastupitelů zelenou. Návrh byl motivován výsledky průzkumu situace na školách a také zprávou Národního ústavu duševního zdraví. Cílem bylo získat odborníky pro pozic sociálních pedagogů, asistentů a školních psychologů, kteří na školách chybějí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV