Ústavní stížnost má konkrétně napadnout aktuální opatření, nařizující přeshraničním pracovníkům jednou měsíčně absolvovat hrazené testy na COVID-19.
„Pod stížností, která reagovala na povinné testování přeshraničních pracovníků jednou za čtrnáct dní, jsem již měl 13 podpisů senátorů. Vláda však opatření, které trvalo přesně týden, zrušila a změnila. Takže dávám dohromady znovu podpisy pod novou stížnost,“ doplnil senátor Miroslav Balatka s tím, že i to hovoří o tom, jak chaoticky a nepředvídatelně vláda zasahuje do životů lidí.
„Jsem rád, že podmínky byly nově alespoň trochu rozvolněny. Test jednou za měsíc ale nedává už vůbec žádnou logiku, za 30 dnů se stihnete nakazit a vyléčit. Jediným efektem tohoto opatření jsou pouze další komplikace životů tisíců pendlerů a náklady navíc. Už nyní tráví spoustu času dlouhým ježděním k přechodům, kterých je v současné době otevřeno podstatně méně než obvykle a tráví tam ve frontách hodiny a hodiny času.“
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV