Senátorka Horská: Bez evropských dotací bychom se nemohli do rekonstrukce vůbec pustit

01.09.2020 21:27 | Zprávy

Rekonstrukce historické budovy bývalé zvláštní školy v pardubické Klášterní 52 je v plném proudu. Začala v květnu letošního roku a realizuje ji Základní škola a Praktická škola Svítání, o.p.s. Právě ta objekt zakoupila od města Pardubic. Rozsáhlou opravu financuje z evropské dotace, sponzorských darů a vyhlásila i veřejnou sbírku. Přispět tak může i široká veřejnost.

Senátorka Horská: Bez evropských dotací bychom se nemohli do rekonstrukce vůbec pustit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsedkyně Miluše Horská

Objekt v Klášterní 52 potřebuje nejen nový plášť, ale i rozsáhlé opravy uvnitř. „Přízemí bude sloužit veřejnosti jako vzdělávací, kulturní a společenské centrum. V plánu máme i speciální učebny pro technické a umělecké obory. Chceme v budově poskytovat základní a střední vzdělávání pro žáky s hendikepem s navazujícími službami a různými druhy terapií, a třeba i díky tréninkovým místnostem je připravovat pro vstup do zaměstnání,“ řekla ředitelka školy Svítání Miluše Horská a dodala, že budovu v Klášterní ulici škola využije také jako své hlavní sídlo. Dosud totiž Svítání v Pardubicích sídlí na třech místech.

O odprodeji bývalé školní budovy v Klášterní 52 do majetku školy Svítání rozhodli pardubičtí zastupitelé v září 2014. K podpisu kupní smlouvy došlo v květnu 2015 a škola Svítání se zavázala, že do pěti let zahájí rekonstrukci. Úvěr na zaplacení kupní částky ve výši 10 milionů korun škola získala od Komerční banky - díky transparentnímu hospodaření jako vůbec první nezisková organizace. „Objekt se tak stal majetkem Svítání jako obecně prospěšné společnosti a není tedy majetkem soukromým,“ uvedla Miluše Horská.

Na samotnou rekonstrukci škola Svítání získala z Integrovaného regionálního operačního programu 94 milionů korun. „Nebýt možnosti čerpat evropské dotace, nemohli bychom se do rekonstrukce vůbec pustit. V tomto ohledu již máme z minulosti zkušenost s jedním evropským projektem na začlenění sociálně vyloučených, takže nejdeme cestou neznámou,“ řekla Miluše Horská.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Článek byl převzat z Profilu Ing. Mgr. Milan Šarapatka, Ph.D.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Stanislav Berkovec byl položen dotaz

poplaky

Když bude ANO v příští vládě, což se jeví jako pravděpodobné, zrušíte poplatky ČT? K čemu vůbec ČT potřebujeme? Co se týká zpravodajství, tak zde ji podle mě nahradí dobře i soukromé televize, vždyť ty přeci také musí dodržovat nějaké zákony a být nezávislý, když vysílají zprávy nebo tomu tak není? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zálom (Svobodní): Zdechovský to vůbec nepochopil. Za poslušnost se úcty nedočkáme

6:04 Zálom (Svobodní): Zdechovský to vůbec nepochopil. Za poslušnost se úcty nedočkáme

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke slovům europoslance Zdechovského, kterého se dotkl…