Kurzy by měly přispět k transformaci pražské ekonomiky a posílit ekonomickou a sociální odolnost vůči mimořádným situacím, mezi něž patří pandemie koronaviru či ekonomická krize. Kurzy budou pořádány on-line i prezenční formou mimo jiné v Podnikatelském inovačním centru (PIC), které sídlí v prostorách Škodova paláce v Jungmannově ulici v Praze. Jeho provoz by měl být obnoven začátkem příštího roku.
„V současné době se v Praze kvůli následkům koronaviru značně mění trh a podepisuje se to zejména na ekonomice. Uplatnění v gastro sektoru nebo v turismu už nebude mít takový potenciál. Lidem, kteří v těchto rizikových odvětvích pracovali a ztratili práci, chceme pomoci prostřednictvím chystaného systému rekvalifikačních kurzů. Bude to sice nabídka práce v úplně jiných oborech, ale naopak s vyšší přidanou hodnotou a větší poptávkou,“ řekl Vít Šimral, radní hl. m. Prahy pro školství, sport a podporu podnikání.
„Podnikatelské inovační centrum bychom měli provozovat od ledna či února roku 2021, nyní o tom jednáme s magistrátem. Spustit jednotlivé programy bychom chtěli postupně. S řadou partnerů máme spolupráci předjednanou. Lidé z řad veřejnosti i podnikatelé se do programů budou moct hlásit online. Fyzický prostor PIC pojme až sto lidí, ale při on-line či hybridních řešeních nejsme omezeni,“ uvedl ředitel Pii Bohumil Kartous.
Vzdělávací akce ve spolupráci s neziskovým sektorem a akademiky
Pražský inovační institut by chtěl na vzdělávacích kurzech spolupracovat s neziskovými organizacemi, jako jsou Czechitas, nabízející rozvoj v pokročilých digitálních dovednostech; organizace P3, zaměřená na sociální podnikání a rozvojové programy pro sociálně handicapované, inovační laboratoř Kampus Hybernská, coworkingové centrum Opero, ale také s partnery z akademické a univerzitní sféry – Univerzitou Karlovou, Českou zemědělskou univerzitou a Českým vysokým učením technickým. Prezenčně by se měly kurzy pořádat nejen v Podnikatelském inovačním centru, ale i na dalších místech, která nabízí například Kampus Hybernská, vysoké školy nebo Opero.
Finanční podíl účastníků a města se bude podle ředitele Pii Kartouse lišit podle jednotlivých programů a také účasti partnerů. „Nejde o náklady, ale o investici do rozvoje osobního potenciálu, která je považována za jednu z nejvýnosnějších, individuálně i sociálně. K jejich zhodnocení dochází v dlouhodobém horizontu,“ doplnil ředitel Kartous.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV